Jako, że hasło tegorocznego Tygdonia Bibliotek promuje dowolność czytania, seniorki z Wilkowyi postanowiły wykorzystać piękną pogodę. »

Dowolność czytania - hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek, miało dosłowny wymiar w filii nr 5 JOK Jarocin. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Szerokim Torem i Muzeum Regionalnym w Jarocinie szukaliśmy dziedzica zaklętego w kamień. »

Zgodnie z tegorocznym hasłem Tygodnia Bibliotek "(Do)wolność czytania" – uczniowie klasy III a i III b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie, wysłuchali zabawnych historyjek Grzegorza Kasdepke "Co to znaczy". »

(Do)wolność czytania to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Z tej okazji uczniowie klasy VI wzięli udział w zajęciach rekreacyjnych "Z książką jest wesoło" dotyczących książki i czytelnictwa. »

Zgodnie z hasłem Tygodnia Bibliotek "Dowolność czytania" - czytaliśmy jarocińskie legendy za pomocą aplikacji na smartfona. Na zajęciach z klasą V Szkoły Podstawowej nr 2 nie zabrakło też miłych niespodzianek. »

Zawsze miło otrzymać od kogoś pocztówkę, zwłaszcza w dobie SMS-ów i e-maili. W dniu 13 maja piętnaścioro dzieci wzięło udział w konkursie na najładniejszą pocztówkę z Jarocina. »

Naszą propozycją dla wszystkich chętnych uczniów były zajęcia wiedzowo - plastyczne pt."Czy znasz swoje miasto Jarocin?" »

12 maja bibliotekarze z powiatu jarocińskiego uczcili uroczyście Dzień Bibliotekarza. Uroczystość rozpoczęła się prelekcją pt: Rola i rodzaje obrazu we współczesnej książce dla dzieci wygłoszoną przez dziennikarza kulturalnego a zarazem krytyka komiksowego Sebastiana Frąckiewicza. »

W ramach Tygodnia Bibliotek dwie klasy IV uczestniczyły w zajęciach związanych z historią Ziemi Jarocińskiej. Na początek obejrzały prezentację multimedialną, która oprowadzała ich po Jarocinie i okolicach. »