Biblioteka

W Kamienicy Kultury czytała dzieciom z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie Pani Wicestarosta Katarzyna Szymkowiak. Było to opowiadanie o pewnej gąsce, która nie zdążyła ubrać świątecznej choinki. Po czytaniu były rozmowy o tradycjach świątecznych, prezentach i o tym do kogo przychodzi Mikołaj a do kogo Gwiazdor. Na koniec było wspólne śpiewanie kolędy, a nasz gość częstował słuchaczy słodkościami. »

W Mikołajki - jeden z najsympatyczniejszych dni w roku. Z tej okazji w Oddziale dla Dzieci gościliśmy Pana Wiceburmistrza Bartosza Walczaka. Przeczytał uczniom z klasy I B Szkoły Podstawowej nr 2 z Jarocina fragment z książki Eweliny Włodarczyk pt. „Zrób dobry uczynek”. Następnie opowiadał o swojej pracy, tradycjach świątecznych i odpowiadał na zadawane pytania. Na koniec wcielił się w postać Świętego Mikołaja i obdarował dzieci upominkami. W drugiej części spotkania dzieci wzięły udział w warsztatach świątecznych ozdabiania toreb. »

W Dzień Świętego Mikołaja do biblioteki w Wilkowyi został zaproszony specjalny gość zastępca przewodniczącej Rady Miejskiej w Jarocinie pan Paweł Adamkiewicz. Na spotkanie z nim i Mikołajkowe Czytanie przybyły 5-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Na początku dzieci wysłuchały trzech książeczek: „Wakacje Mikołaja”, „Cudowne Boże Narodzenie” i „Gdzie jest Mikołaj?”. Później był czas na wielkie brawa i podziękowania. Na zakończenie każdy za to, że był grzeczny, otrzymał od naszego gościa jajko Kinder Niespodziankę, a bibliotekarka czekoladki Merci. W drugiej części spotkania na zajęciach plastycznych 5-latki wykonały szyszkowe Mikołaje. »

W same Mikołajki filię w Mieszkowie odwiedziła Przewodnicząca Rady Miejskiej w Jarocinie Pani Karolina Wielińska-Kuś, która przeczytała dzieciom bajkę „Jak Karolcia spotkała Mikołaja”. »

W bibliotece w Witaszycach z okazji MIKOŁAJKOWEGO CZYTANIA gościliśmy radnych Rady Miejskiej w Jarocinie: pana Macieja Śledzianowskiego i pana Tadeusza Kuberkę. »

W filii nr 2 dzieciom czytała Pani Mikołajowa czyli Pani Hanna Janiec z naszej biblioteki, która na co dzień zajmuje się kupowaniem książek dla naszych bibliotek. Po przeczytaniu fantastycznej opowieści " Wyprawa Świętego Mikołaja" dzieciaki rozpoczęły pracę nad mikołajkowymi zakładkami. »

Od dziś rozpoczynamy cykl głośnych MIKOŁAJKOWYCH CZYTANEK. W filii w Golinie czytała opowieść o "Wyręczonym Mikołaju" czytała Pani Starosta Lidia Czechak . Po czytaniu dzieci wyklejały portret świętego Mikołaja. »

Dziś w naszej bibliotece odbyły się Andrzejki. Wszyscy ci, którzy chcieli skorzystać z jedynej i niepowtarzalnej szansy dowiedzenia się czegoś o swojej przyszłości, mogli przyjść i sobie powróżyć. Wróżono między innymi z piór, z gwiazd, z kostki do gry, z kubeczków oraz z ręki. »

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, w naszej bibliotece, w trakcie trwania długich przerw odbywały się warsztaty kodowania. Oczywiście z misiem w roli głównej. »

Powrót na górę