Wizyta w Afryce

Wizyta w AfryceBiblioteka - świat w jednym miejscu! tak brzmi hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek. O tym, że dzięki bibliotece możesz znaleźć się w każdym zakątku świata dowiedziały się dzieci z klasy II a ze szkoły w Golinie, którzy odwiedzili tamtejszą filię biblioteczną.

Biblioteka to miejsce gdzie znajdziesz wiadomości na każdy temat, dowiesz się o wszystkiego o krajach, państwach i mieszkańcach naszej planety, poznasz przepisy kulinarne z różnych stron świata, znajdziesz przewodniki turystyczne,  itp.
Dzięki mapie świata uczniowie poznali kontynenty, morza, oceany itp.  Dowiedzieli się ciekawostek na temat Afryki m.in. ile ludzi zamieszkuję Czarny Ląd, jaka jest największa rzeka, najmniejszy naród, iloma językami mówią mieszkańcy Afryki, jakie zwierzęta ją zamieszkują  itp.  Na koniec zajęć uczniowie wykonali z plasteliny zwierzątko występujące w Afryce. W ramach podziękowań dzieci wręczyły bibliotekarce konwalie.