Biblioteka

Za nami pierwsze szkolenie w ramach BLISKO i naszego projektu BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Dr Magdalena Cyrklaff-Gorczyca poszerzała naszą wiedzę z zakresu komunikacji z osobami niepełnosprawnymi oraz użytkownikami ze szczególnymi potrzebami. »

Nasza pierwsza wizyta w BLISKO to kierunek Pleszew! Wspaniała biblioteka w dawnym budynku dworca PKP, nawiązująca do historii miejsca. »

Miło nam poinformować, że nasza Biblioteka otrzymała dofinansowanie w w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 w kwocie ➡️3️⃣5️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ zł!!! »

O tym, że warto czytać dzieciom bajki, wiadomo nie od dziś. Jednak najczęściej robią to mamy, a w akcji "Tata Też Czyta" chodzi o to, żeby do takiego spędzania czasu namówić też tatusiów. Dlatego wszystkie nasze biblioteki, biorą udział w tej akcji. »

Wczoraj w filii nr 3 odbyło się bardzo miłe spotkanie z dziećmi z przedszkola "Promyczek". Było głośne czytanie, odgadywanie zagadek literackich i oglądanie książeczek. »

Pod takim hasłem odbyły się zajęcia w świetlicy z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. By wprowadzić dzieci w tematykę zajęć na początek wysłuchały opowieści pt. "Wieża Eiffla w Paryżu - Jadwiga Przygoda I Franciszek Wszędobylski odkrywają stolice Europy" z serii Geografia dla najmłodszych. »

Dziś z okazji 80 - letniej rocznicy wybuchu powstania w Getcie Warszawskim, na zajęcia w filii nr 3 została zaproszona kl. II b. Na początku dzieci posłuchały opowiadania Pawła Beręsewicza "Strasznie straszne". Następnie dzieci wyraziły swoje przemyślenia związane z opowieścią, poznały definicje słów getto i powstanie. Na zakończenie każde z dzieci wykonało papierowego żonkila. »

Ostatnia grupa z przedszkola Bajeczka, która do nas zawitała to Misie 2. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek, dowiedziały się jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, jak należy się w niej zachowywać i jak chronić książki przed zniszczeniem. »

19 lutego przypadała 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji odbyły się w naszej bibliotece zajęcia z dziećmi z przedszkola Bajeczka. Pierwsza część spotkania odbyła się w bibliotece, a na drugą przeszliśmy z dziećmi do ich sali w przedszkolu. »

Powrót na górę