Wczorajsze przedpołudnie w przedszkolu Promyczek upłynęło nam bardzo przyjemnie. Małe Krasnale poznały nowych bohaterów książek dla dzieci: Polę, Jadzię Pętelkę, Kicię Kocię, samochodzika Franka, hulajnogę Zuzię, liska Fenka. »

Nasza biblioteka znalazła się w gronie bibliotek, które otrzymały dofinansowanie w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. »

Tak oto wczorajsze przedpołudnie spędziły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola "Bajeczka" w naszej bibliotece - filii nr 3. Była krótka pogadanka na temat zachowania się w bibliotece, co lubi książka, a czego nie. »

29 września we wszystkich naszych bibliotekach, również w powiecie, odbyła się akcja czytelnicza "Cały Powiat Czyta Dzieciom". Tematem przewodnim spotkania były "Bajki robotów" Stanisława Lema, gdyż właśnie we wrześniu przypada setna rocznica urodzin pisarza. »

Biblioteka wspólnie z Zakładem Gospodarki Odpadami zaprosiła najmłodszych na ekoświętowanie. Dzieci miały okazję uczestniczyć w 10 aktywnościach, których celem była edukacja ekologiczna. »

Z okazji 20 - lecia kampanii czytelniczej "Cała Polska Czyta Dzieciom" do wspólnego czytania zaproszono klasę Id. »

W Filii nr 3 oprócz dobrej zabawy w rzucanie kostką, czytelnicy mieli okazję otrzymać niepowtarzalną, sznurkową zakładkę, którą wykonała na tę okazję bibliotekarka Justyna Nawrocka »

Z okazji tegorocznego Dnia Książki w naszych bibliotekach można było uraczyć się cytatami z klasyki literatury oraz książkowe prezenty. »