W ostatnim dniu marca w filii bibliotecznej w Cielczy odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. Na początku dzieci zapoznały się z zasadami dotyczącymi zapisania się do biblioteki i wypożyczania książek. »

Wiosenna aura zachęciła dzieci z Niepublicznego Przedszkola Marcinek” do odwiedzenia w filii nr 1 "Pod Ratuszem" »

W ramach Tygodnia z Internetem w Bibliotece Głównej odbyło się spotkanie dla młodzieży na aktualny bardzo temat hejtu w sieci. »

Filię w Mieszkowie odwiedzili uczniowie z klasy IV, którzy poznali historię pisma. Sięgała ona od najdawniejszego pisma obrazkowego, przez egipskie hieroglify, pisma klinowe, runiczne, arabskie aż po nowsze pismo dla niewidomych i… współczesne pismo obrazkowe. »

Uczniowie klasy pierwszej przeszli test na czytelników biblioteki publicznej. »

Pasownaie uczniów klas pierwszych na czytelników Biblioteki w Golinie z baśniami Andersena w tle. »

Zaproszone przedszkolaki wysłuchały legendy o powstaniu Jarocina. Poznały śmiałego junaka Jarotę, który dzięki swojej waleczności i bystrości ocalił Jana z Kalisza, za co został sowicie wynagrodzony. »