Bohaterskie kozy z Wilkowyi

Bohaterskie kozy z WilkowyiDzisiaj bibliotekę w Wilkowyi odwiedzili uczniowie klasy III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Wysłuchali oni legendy "Bohaterskie kozy z Wilkowyi", którą sami napisali i zilustrowali na warsztatach literackich pod opieką Marii Ratajczak ze Stowarzyszenia Zielona Grupa.

Legenda ta jest na podstawie "Legendy o Wilkowyi", a przeczytano ją wykorzystując do tego teatrzyk Kamishibai. Na spotkaniu mówiliśmy również o naszej laureatce Literackiej Nagrody Nobla - Oldze Tokarczuk.

Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku"  dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.