Kwietniowe spotkania z przedszkolakami w Cielczy i Radlinie dotyczyły wiosny i zwierzątek mieszkających na wiosennej łące. »

Kolejne Spotkanie z lekturą w filii nr 2 dotyczyło książki "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego. »

224 dni autostopowej podróży Anity Kostrzewskiej oraz Marka Szyrner zilustrowane wspaniałymi opowieściami, opisem przygód i zdjęć oraz własnych spostrzeżeń i doświadczeń. »

Jutro tj. 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich i my już dziś w naszej filii nr 3 postanowiliśmy uczcić to święto »

21 kwietnia do biblioteki w Golinie przyszły dzieci z Niepublicznego Przedszkola na wiosenne czytanie. Dzieci wysłuchały książeczkę Katarzyny Nowackiej "Nowi znajomi Emilki". »

Na krótko przed Świętem Książki gościliśmy w naszych bibliotekach w Jarocinie (filia nr 3), Mieszkowie i Witaszycach Jakuba Skworza, redaktora miesięczników "Men’s Health" i "Women’s Health", twórcę wydawnictwa Erdensen, autora książki "Męskie rozmowy nastolatka" i bajek dla dzieci. »

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w bibliotece w Mieszkowie zorganizowano lekcję na temat historii książki. »