Uczniowie z klasy II b szkoły podstawowej Zespołu Szkół nr 3 w Jarocinie odwiedzili filię nr 2. Po wysłuchaniu opowiadania "Walizka pana Hanumana" Rafała Witka z serii Czytam sobie, rozmawialiśmy o tym z czym kojarzy nam się słowo fantazja. »

Uczniowie klasy IV szkoły podstawowej zmagali się trudnym zadaniem napisania ogłoszenia dla pana Wonki, dotyczącego zwiedzania jego fabryki czekolady. »

Nasza biblioteka była obecna na szkolnym festynie Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie - w naszym punkcie każdy mógł wykonać wiklinowe serduszko dla mamy »

Kim był Mieszko I, kto zbudował Biskupin i jak wyglądało życie w średniowiecznym grodzie? o tym wszystkim dowiedziały się dzieci podczas zajęć w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży »

Członkinie MDKK filii nr 2 uczestniczyły w spotkaniu z Joanną Jodełką, autorką kryminałów nie tylko dla młodzieży (Ars Dragonia, Kamyk, Kryminalistka). »

Już czwarta edycja tematycznej nocy w szkole odbyła się w nocy z 13 na 14 maja 2016 r. w Zespole Szkól w Cielczy. Tak jak w latach poprzednich filia biblioteczna w Cielczy włączyła się do szkolnej akcji tworząc w pomieszczeniu biblioteki "Chatkę krasnali", bo i konkurencje, które uczestnicy musieli tutaj wykonać wiązały się z krasnoludkami. »