Dzień kropki

Kategoria: Filia nr 3

Dzień kropkiMiędzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

Motywem przewodnim jest kropka. Kiedy Peter Reynolds napisał książkę "The Dot" nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie.
Książeczka "The Dot" opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a.
Filia nr 3 również przyłączyła się do tej akcji. Było wesoło, kolorowo i najważniejsze, że świetnie się bawiono. Oczywiście STRÓJ KROPKOWY był w ten dzień obowiązkowy.