Biblioteka

W piątek 13-go w bibliotece w Witaszycach odbyły się warsztaty „Główka pracuje – trening pamięci”. Prowadząca pani Elżbieta Pieszak w interesujący sposób opowiedziała, o tym, jak działa nasz mózg. »

Opowieści o tym jak szeregowy Wojtek „Miś’ razem z polskimi żołnierzami przemierzył szlak wojenny od Iraku, przez Włochy aż do Edynburga w Wielkiej Brytanii wysłuchali uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Cielczy. »

W Tygodniu Bibliotek Bibliotekę w parku odwiedziły Żabki i Motylki z Niepublicznego Przedszkola „Poziomka” z Jarocina. Dzieci dowiedziały się że wystarczy wejść do biblioteki, sięgnąć po książkę i znaleźć się w dowolnym miejscu. »

Biblioteka — świat w jednym miejscu to tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek. Z tej okazji witaszycką bibliotekę odwiedziła klasa II b. »

W ramach Tygodnia Bibliotek kolejna grupa przedszkolaków z Goliny bawiła się w podróżowanie w bibliotece. Tym razem dzieci z pomocą globusa udały się w podróż do Australii! »

W ramach Kwiatoteki odbyło się u nas spotkanie pszczelarskie, które prowadziła Justyna Mazurek. Uczestnicy mogli posłuchać ciekawostek i faktów z życia pszczół. Dużym zainteresowaniem cieszyły się akcesoria pszczelarskie. »

Lekcja biblioteczna z klasą V Szkoły Podstawowej w Cielczy dotyczyła historii pisma i książki. Jak powstawały pierwsze książki i z jakich materiałów opowiedziała uczniom bibliotekarka, a później uczniowie obejrzeli krótką prezentację. »

Co roku Tydzień Bibliotek stwarza miłą okazję do spotkania z czytelnikami. Tym razem przebiegał on pod hasłem „Biblioteka – Świat w jednym miejscu”. Swoją bibliotekę odwiedziły zatem dwie wesołe grupy z Przedszkola w Mieszkowie. »

Powrót na górę