W Kamienicy Kultury o planetach pana Mikołaja czytał tata Paweł Kula. Po czytaniu był czas na kosmiczne zagadki i planetarną rozsypankę. Podczas zajęć każdy z uczestników wykonał swojego Marsjanina.
Dziękujemy panu Pawłowi Kuli oraz wychowawczyni i uczniom klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie.
»

W filii w Mieszkowie także można było wysłuchać opowieści o planetach pana Mikołaja. Uczniom klasy I przedstawił ją strażak i tata Leny, Przemysław Wieliński. Po wysłuchaniu fragmentów książek o Mikołaju Koperniku, uczestnicy poznali nazwy planet naszego układu słonecznego. Na zakończenie dzieci mały za zadanie wykonać projekt rakiety, wykorzystując przygotowane figury geometryczne. »

Wtorek i środa upłynęły nam pod znakiem diagnozy, badań potrzeb naszych użytkowników jako podstawy do budowania jeszcze lepszej oferty kulturalnej dla mieszkańców. »

O tym jak to się stało, że Mikołaj Kopernik stał się znanym na całym świecie astronomem przeczytał pan Artur Antczak, czytający tata w Filii w Cielczy. A po czytaniu każdy wykonał swoją rakietę! »