Biblioteka

Cztery wieloletnie przyjaciółki spotykają się raz w miesiącu aby omówić lekturę obowiązkową. Czy coś nam to przypomina? Dyskusyjny Klub Książki w wersji filmowej po amerykańsku. »

Na zajęcia do biblioteki w parku zaprosiliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jarocina. Tym razem nasi goście ozdabiali torby i plecaki, wykorzystując skrawki materiałów, z których powstały kolorowe koty jako naszywki ozdobne. »

Grupa „Motylków” z Przedszkola „Słoneczko” z Kotlina gościła dzisiaj w Oddziale dla Dzieci. Z wielkim zainteresowaniem poznawały królestwo książek. »

W przeddzień Dnia Matki biblioteka w Wilkowyi odwiedziła grupa 5-latków w Niepublicznym Przedszkolu Zaradni Odważni Oryginalni. Na początku dzieci wysłuchały książeczki pt. „Kocham Cię całym sercem”, o miłości niedźwiadka do swojej mamy oraz drugiej pt. „Moja mama, mój tata” Małgorzaty Swędrowskiej. »

Dużymi krokami zbliża się Dzień Mamy. Z tej okazji na grupach zabawowych milusińscy wraz mamami wykonali słomkowy naszyjnik i bransoletkę. Na koniec uczestniczyli w zabawach na świeżym powietrzu. »

Uczniowie klas IV-VI z Akademia Dobrej Edukacji - Jarocin wcielili się ostatnio w regionalnych piratów. Zmagali się z pytaniami dotyczącymi historii i kultury Jarocina. »

Na zajęciach Klubu e-Seniora było dziś odlotowo! Stawialiśmy pierwsze kroki w nauce kodowania. Aplikacja ScratchJr umożliwiła nam sterowanie postacią na ekranie i nie było to wcale takie proste »

Klocki Lego są ponadczasowe! Na Ukraińskich Czwartkach takie oto zabawy dla małych i dużych. »

W poniedziałek bibliotekarka z Filii w Wilkowyi przeprowadziła lekcję biblioteczną dla uczniów klasy V z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni pod hasłem „Ortografia dla każdego”. Piątoklasiści korzystając ze słowników, przypomnieli sobie zasady ortografii. »

Bibliotekę w filii nr 5 odwiedziła klasa 1a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Dzieci wysłuchały opowiadań z książki "Po prostu mama" i rozmawiały o wyjątkowych cechach swoich mam. Następnie zainspirowane opowiadaniem "Laurka" wykonały upominki na zbliżający się Dzień Matki. »

Powrót na górę