W filii w Witaszycach odbyło się podsumowanie projektu "Seniorze nie bądź sam". Jego uczestnicy wysłuchali pogadanki pt. "Interpretacja wyników diagnostycznych gospodarki tłuszczowej; zapobieganie chorobom cywilizacyjnym". »

W wakacyjny wtorek Filia w Wilkowyi zorganizowała wakacyjną wycieczkę dla pań z Klubu Seniorek. Pierwszym punktem wyjazdu była nowo otwarta Biblioteka w Boguszynie. »

Czerwcowe spotkania MDKK upłynęły nam na rozmowie wokół książki "My dwie, my trzy, my cztery". Autorka Sarah Crossan podejmuje w niej trudny temat pozostawienia dziecka przez rodziców. Apple to nastolatka wychowywana przez swoją konserwatywną babkę. »

Na czerwcowych zajęciach Klubu Seniorek biblioteka w Wilkowyi zamieniła się w warsztat krawiecki. Panie wycinały wzory, szyły, prasowały oraz wypełniały środki kwiatów. »

Maj jest najpiękniejszym miesiącem w roku dlatego seniorki z Filii w Wilkowyi spotkały się w plenerze już po raz drugi. Zarówno dla nich, jak i dla laureatów konkursu całorocznego "Wiem, bo czytam" w sobotę 18 maja bibliotekarki zorganizowały autokarową wycieczkę do Śmiełowa na Noc Muzeów. »

W Tygodniu Bibliotek w tym roku pod hasłem "#biblioteka" majowe spotkanie Klubu Seniorek w Filii w Wilkowyi odbyło się w terenie. Panie wybrały się na wycieczkę rowerową do Mieszkowa. Pomimo wieku są bardzo aktywne i taka trasa nie sprawiła im trudności. Pierwszy przystanek był nad stawem w Radlinie blisko ruin. »

Czytając "Stancje" Wioletty Grzegorzewskiej - majową lekturę DKK, wracamy do lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Bohaterka, Wioletta, rozpoczyna studia w Częstochowie i z powodu braku miejsca w akademiku wędruje po stancjach. »

9 maja grupa MDKK działająca przy filii nr 2 udała się do JOK Jarocin na warsztaty z Mają Kłodawską. Maja Kłodawska jest autorką vloga poświęconego książkom. »

W ramach Tygodnia Bibliotek w filii nr 1 odbyły się zajęcia dotyczące genealogii - "Zasadź drzewo w Internecie". »