W filii w Golinie odbyło się spotkanie Klubu Przyjaciół Biblioteki, którego tematem rozmów była książka Doroty Terakowskiej "W krainie kota". »

"Reportaż to zobaczenie rzeczywistości na własne oczy, wyjście zza biurka" tak pisze reportaże Marcin Kołodziejczyk, o czym mogliśmy przekonać się czytając lutową lekturę Dyskusyjnego Klubu Książki "Bardzo martwy sezon. Reportaż naoczne". »

Na styczniowym spotkaniu klubu MDKK w filii nr 2, omawialiśmy książkę Barbary Kosmowskiej "Kolorowy szalik". »

Tradycyjne spotkanie z kolędami odbyło się 30 stycznia. Głośno i śpiewająco otworzyło rok 2018 w Dyskusyjnym Klubie w Witaszycach. »

To było niczym pojedynek komputer kontra człowiek. W naszym przypadku "pisanie głosem" kontra język polski i nasza dykcja. »

Zakonnica to też człowiek chociaż może nam się wydawać, że powinny być lepsze od nas zwykłych ludzi. Do takiej konkluzji doszliśmy po przeczytaniu styczniowej lektury Dyskusyjnego Klubu Książki "Zakonnice odchodzą po cichu" Marty Abramowicz. »

Nie wyobrażamy sobie świąt bez lukrowanych pierników na choinkę. Uczestniczki projektu "Żyjmy zdrowiej panie i panowie" spotkały się 11 grudnia w czytelni filii bibliotecznej w Witaszycach. »

W sobotę, 9 grudnia czytelnia w parku zamieniła się na chwilę w warsztat krawiecki, gdzie wszyscy chętni (zainteresowanie warsztatami przerosło nasze oczekiwania) mogli uszyć krasnala z filcu. »