Biblioteka

Weekend z DKK. Najpierw spotkanie z książką "Drugi mąż czwartej żony" Waldemara Kuligowskiego. Poznajemy w niej historię małżeństw między innymi z Indii, Nepalu, Malezji, Chin - często bardzo inną niż takie do jakich jesteśmy przyzwyczajeni w naszym kręgu kulturowym. Jedno spotkanie to dla nas mało i w sobotę spotkaliśmy się na koncercie Błażeja Króla. Kto nie był niech żałuje! W marcu czytamy "Jedz i żyj zgodnie z porami roku" Bożeny Żak-Cyran. Naszym gościem będzie dietetyk Marta Kłopocka z "Pora na banana". »

Pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi było poświęcone Arcybiskupowi Antoniemu Baraniakowi Patronowi Roku 2024. »

Świątecznie już w Golinie. Panie z Klubu już w świątecznym nastroju po przeczytaniu i omówieniu książki Agnieszki Lis "Magiczny czas" »

Już niedługo Andrzejki, dlatego panie z Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi na spotkaniu miały warsztaty kulinarne. Na początku wymieniały się przepisami. Pani Maria przyniosła pyszną tortillę i szarlotkę. Później wspólnie zrobiły sałatkę, która po degustacji, okazała się bardzo smaczna. »

We wtorkowe popołudnie, 21 listopada w bibliotece w Witaszycach odbyło się spotkanie z podolog Moniką Berlak z Salonu Kosmetyczno-Podologicznego w Jarocinie. »

„Nasze życie” Marie-Helene Lafon to książka o zwykłej codzienności. Bohaterka obserwuje ludzi. Wymyśla życiorysy dla osób, które spotyka w sklepie i przy snuje opowieść o własnej przeszłości. Podkreśla też jak ważne są w życiu stosunki międzyludzkie. »

Wrześniowe spotkanie DKK obfitowało w wymianę tytułów książek czytanych przez wakacje. „Słowik” K. Hannach, „Gęsiego: z miasta na wieś” M. Wójcik, „Nauczyciel z Gett”a – M. Escobar , „Chłopki” J. Kuciel-Frydryszak, "Jezus umarł w Polsce" M. Grynberg. »

O tym, że w Wilkowyi można również spędzić miło czas, przekonały się panie z Klubu Seniorek na kolejnym spotkaniu w bibliotece. W piękny, słoneczny, lipcowy dzień wybrały się na wycieczkę rowerową do Młyna nad Lutynią. »

Na czerwcowym spotkaniu Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi minutą ciszy uczciłyśmy pamięć naszej drogiej koleżanki Geni, która zmarła w maju. »

"Dygot” Jakuba Małeckiego to saga rodzinna od czasów przedwojennych aż do XXI wieku. Poznajemy dwie rodziny Łabendowiczów oraz Geldów, których losy w przyszłości zwiążą się ze sobą. »

Powrót na górę