Biblioteka

Tradycyjnie na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w czerwcu gościły na stole truskawki, a oprócz nich książka Mariana Leky „Sen o okapi”. »

Środowe popołudnie członkowie Klub e-Seniora spędzili w Kamienicy Kultury. Tematem spotkania były m.in. aplikacje, które możemy zainstalować na smartfonach. Programy te służą nam do odtwarzania muzyki, czyszczenia systemu, przeglądania internetu lub zarządzania kontem bankowym. Wiele aplikacji ułatwia nam codzienne życie dzięki popularnym aplikacjom: np. Zdrowe Zakupy. »

W maju spotkanie Klubu Seniorek w Filii w Wilkowyi odbyło się w Tygodniu Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi „Biblioteka – świat w jednym miejscu”, dlatego panie przeglądając kroniki Biblioteki zapoznały się z całą jej działalnością kulturalną. »

Członkowie naszego czytającego klubu byli gośćmi na spotkaniu promującym najnowszą książkę Jadwigi Podeszwy. »

Kwietniowe spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi upłynęło jak zwykle w miłej atmosferze przy kawie i słodkim poczęstunku. Niedługo Wielkanoc, dlatego panie na warsztatach wykonały kurczaczki z plastikowych butelek i kolorowej bibuły. Rękodzieła te będą ozdobą ich świątecznych stołów. »

Kolejne spotkanie Klubu e-Seniora za nami. Tematem przewodnim były fake newsy. Uczestnicy poznali strony internetowe, które podpowiadają jak nie paść ofiarą dezinformacji i w jaki sposób weryfikować autentyczność zdjęć i wiadomości. »

„Niewidzialni” Natalii Delewy to niełatwa lektura ale bardzo aktualna. Bohaterami są niewidzialni, niedopasowani, niechciani czyli dziewczyna z domu dziecka, rodzina romska, uchodźcy z Aleppo. »

Powrót na górę