Na czerwcowym spotkaniu Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi miłą niespodziankę zrobiła nam nasza koleżanka Agnieszka, która nas odwiedziła. »

Na przedwakacyjnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki zmierzyliśmy się po raz pierwszy z komiksem. „Słowa mogą wszystko” Sualzo, Silvia Vecchini można by nazwać bardziej powieścią graficzną i może dlatego była łatwiejsza do przeczytania. Niektórzy klubowicze przyznali, że mają kłopot z czytaniem komiksu. Bohaterką komiksu jest nastolatka, która jest w trudnym momencie życia. Historia Sary pokazuje, jak ważne są słowa i jak istotna w życiu każdego jest rozmowa. Rozmowa ma moc. »

Przedwakacyjne spotkanie w Klubie e-Seniora dotyczyło przesyłania dużych plików poprzez WeTransfer (zarówno na smartfonie jak i na komputerze). Rozmawialiśmy też o tym jak sztuczna inteligencja widzi człowieka przyszłości. Artykuł z Gazety Wyborczej skłonił nas do dyskusji o przyszłości szkół wyższych. »

Od Słowian po testy DNA - przekrój dyskusji na majowym spotkaniu Klubu e-Seniora był szeroki. Omawiając stronę MyHeritage, wspominaliśmy też o innych programach i stronach służących do poszukiwania i zachowania pamięci o naszych przodkach. »

Dyskusyjny Klub Książki spotkał się tym razem w niedzielne popołudnie. Z widokiem na słoneczny rynek dyskutowałyśmy o "Chłopkach" Joanny Kuciel-Frydryszak. Jakie życie wiodły nasze babki i prababki? »

Jak już wiecie, w kwietniu lekturą naszego Dyskusyjnego Klubu Książki były "Sąsiednie kolory" Jakub Małeckiego. 11 maja, dzięki Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żerków, miałyśmy okazję spotkać autora we własnej osobie. Nieczęsto tak się zdarza! »

W maju spotkaniu Klubu Seniorek w Filii w Wilkowyi wypadło w Tygodniu Bibliotek, w tym roku pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”. »

Klub e-Seniora eksperymentuje. Tak według sztucznej inteligencji Copilot w przeglądarce Edge wyglądał założyciel Jarocina - słynny Jarota »

Kwietniowa lektura DKK zawędrowała wraz z naszą klubowiczką do Katanii we Włoszech, a my oceniałyśmy "Sąsiednie kolory" Jakuba Małeckiego z jarocińskiej perspektywy. »

Na kolejnym spotkaniu Klubu Seniorek panie przywitały Wiosnę. Na początku był Zajączek i życzenia świąteczne, z racji tego, że już niedługo Wielkanoc. Później na warsztatach kulinarnych seniorki zrobiły pyszne wiosenne kanapki. »