Biblioteka

Biblioteka pod Ratuszem, odwiedzinami przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Marcinek w Jarocinie, rozpoczęła cykl adwentowych czytań. »

Czy samodzielne korzystanie z komputerowego katalogu bibliotecznego jest trudne? A co to w ogóle jest katalog i jakie informacje zawiera? Po co informacja o wymiarze książki i co oznaczają cyfry na półkach? »

10 grudnia odwiedziła Mieszków wycieczka z Zespołu Szkół w Kleszczewie. Uczestnicy najpierw odwiedzili miejsca pamięci dwóch Mieszkowskich generałów: Stanisława Taczaka oraz Heliodora Cepy, po czym udali się do Izby Pamięci mieszczącej się w bibliotece. »

6 grudnia w nieco mikołajkowych nastrojach odbyło się spotkanie autorskie z Jakubem Staszakiem. Autor książki "Nie tylko latające kompanie…" wprowadził członków Klubu Samopomocy "Mieszko" w tematykę Powstania Wielkopolskiego. »

W mroźne mikołajkowe popołudnie witaszycką bibliotekę odwiedziły bardzo grzeczne przedszkolaki pod opieką Edyty Kral. Dzieci dostały list w którym Święty Mikołaj poprosił o wykonanie kilku zadań. »

Dzień 6 grudnia upłynął nam na wspólnym mikołajkowym czytaniu z uczniami klasy VI SP 3. Nastrojowy tekst stał się początkiem naszych wspomnień związanych z pierwszymi zapamiętanymi upominkami oraz wrażeniami, jakie wywarła na nas postać św. Mikołaja we wczesnym dzieciństwie. »

Dzisiaj w bibliotece w Wilkowyi obchodziliśmy Mikołajki. Wszyscy czytelnicy za wypożyczone książki otrzymywali zakładki lub cukierki. »

Dzisiaj w bibliotece w Wilkowyi obchodziliśmy Mikołajki. Wszyscy czytelnicy za wypożyczone książki otrzymywali zakładki lub cukierki. »

Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie mieli niezwykłą okazję do spotkania z najsłynniejszą polską autorką książek obrazkowych i autorskich dla dzieci - Iwoną Chmielewską. »

Powrót na górę