Biblioteka

"Reportaż to zobaczenie rzeczywistości na własne oczy, wyjście zza biurka" tak pisze reportaże Marcin Kołodziejczyk, o czym mogliśmy przekonać się czytając lutową lekturę Dyskusyjnego Klubu Książki "Bardzo martwy sezon. Reportaż naoczne". »

Kolejni legendoczytacze ruszyli na szlak. Uczniowie klasy 4 i 7 Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie korzystając z aplikacji "Legendoczytacze na szlaku" poznawali treść czterech legend z terenu Ziemi Jarocińskiej. »

Każda pogoda jest dobra na spacer, zwłaszcza wirtualny. 1 lutego ciekawostki związane z naszym miastem poznawały "Krasnoludki" z Niepublicznego Przedszkola "Marcinek" w Jarocinie. »

Dzisiaj odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2. Zabraliśmy ich na wirtualny spacer z Myszką Ratuszanką. »

Pakiet gotowych "Pocztówek z Jarocina" nareszcie w rękach laureatek konkursu. Gratulujemy Matyldzie Witczak, Gosi Bartoszak, Sylwii Szczepankiewicz i, Żanecie Hojnackiej i Zuzannie Zdrojowej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie. »

To było niczym pojedynek komputer kontra człowiek. W naszym przypadku "pisanie głosem" kontra język polski i nasza dykcja. »

Zakonnica to też człowiek chociaż może nam się wydawać, że powinny być lepsze od nas zwykłych ludzi. Do takiej konkluzji doszliśmy po przeczytaniu styczniowej lektury Dyskusyjnego Klubu Książki "Zakonnice odchodzą po cichu" Marty Abramowicz. »

Pobiliśmy rekord uczestnictwa - takiego tłumu jeszcze na kolędowaniu nie było! Nasz Orszak nie miał końca. W tym roku obok naszych zaprzyjaźnionych trzech króli - wystąpili trzej królowie na szczudłach i w takim oto podwójnym królewskim orszaku śpiewaliśmy kolędy na rynku! »

Jarocińska biblioteka najlepsza w Polsce i województwie wielkopolskim według rankingu bibliotek "Rzeczpospolitej" i Instytutu Książki. Wczoraj, 30 listopada, w Bibliotece Narodowej odbyła się uroczysta gala, podczas której dyrektor Agnieszka Borkiewicz odebrała obie, prestiżowe nagrody w imieniu burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego i biblioteki. »

Powrót na górę