I kolejny podróżniczy weekend za nami. I znowu było intensywnie zarówno jeśli chodzi o ilość wydarzeń jak i wywołanych wrażeń, emocji i...zapachów i aromatów. »

Oj, nie mogliśmy naszego gościa wczoraj wypuścić - mnóstwo pytań, cudowne opowieści i przykłady kobiet walecznych, bohaterskich i zwyczajnych, o których historia milczy, a którym wiele zawdzięczamy »

Tradycyjnie już nasza biblioteka włączyła się w organizację Miejskiego Dnia Dziecka, który tym razem przebiegał pod hasłem sportu. »

Ile pszczół widzieliście już w tym roku? Zapewne mniej niż bywało to dawniej. To właśnie te owady i ludzie, którzy się nimi zajmują byli bohaterami majowego spotkania DKK za przyczyną książki Mai Lunde "Historia pszczół". »

To łączna kwota jaką otrzymała jarocińska biblioteka na działania animacyjne, kulturalne i edukacyjne w ramach programu "Partnerstwo dla książki" w ramach programów grantowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. »

Zgodnie z hasłem Tygodnia Bibliotek "Dowolność czytania" - czytaliśmy jarocińskie legendy za pomocą aplikacji na smartfona. Na zajęciach z klasą V Szkoły Podstawowej nr 2 nie zabrakło też miłych niespodzianek. »

Kolejny Odjazdowy Bibliotekarz już za nami. Ponad 220 uczestników, wspaniała pogoda, ciekawe miejsca, sielskie krajobrazy i spotkanie z panią Jadwigą Podeszwą »