Biblioteka

Jarocińska młodzież, głównie harcerze mieli okazję wysłuchać rad twórcy polskiego survivalu Jacka Pałkiewicza, który spotkał się z nimi w sobotę na nieczynnej stacji Brzostów. »

Jacek Pałkiewicz - ojciec polskiego survivalu, podróżnik, odkrywca prawdziwego źródła Amaznki spotkał się z czytelnikami w Kamienicy. »

Dyskusyjny Klub Książki rozpoczął dziesiąty sezon swoich spotkań. Na wrześniowym spotkaniu mówiliśmy oczywiście o wakacjach i lekturach wakacyjnych. »

Jak wyglądało drzewo genealogiczne rodziny Radolińskich? Jaką długość mógł mieć legendarny tunel?Jaką wysokość miała kareta? Na te pytania i wiele innych w poniedziałkowe popołudnie próbowały znaleźć odpowiedź dzieci w Filii nr 1 "Pod Ratuszem". »

Inspiracją dla czerwcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki była publikacja Wojciecha Talagi "Jarocińskie ulice i place oraz pochodzenie ich nazw". »

Czy turysta potrzebuje mapy? Co to jest Punkt Informacji Turystycznej? Gdzie w Jarocinie znajdują się zegary słoneczne? Tego dowiedziały się "Smerfy" z Przedszkola "Bajeczka" w Jarocinie. »

Zapewne każdy z nas pamięta swoją ulubioną książkę z dzieciństwa! Wystawa w filii nr 1 "Pod Ratuszem" przywołuje te miłe wspomnienia... »

Powrót na górę