Biblioteka

Ryszard Marciniak, regionalista, rozmawiał z dziećmi o tym czym są legendy i czy
we wszystko, o czym mówią można wierzyć dosłownie.
»

Tak to możliwe! Uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej nr 2 odwiedzili Punkt Informacji Turystycznej działający przy filii nr 1 i przy tej okazji dowiedzieli się kilku ciekawych rzeczy o Jarocinie i jego historii. »

Kolejny maraton filmowo-książkowy w Dyskusyjnym Klubie Książki odbyliśmy dzięki książce Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych" i nakręconemu na jej podstawie filmowi "Pokot". »

Zapraszamy 21 kwietnia, w godzinach 16.00 do18.00 odbędzie się dyżur pracowników Urzędu Skarbowego, dzięki którym będzie możliwe wysłanie przez Internet swojego rozliczenia podatkowego za rok 2016. »

Wiosenna aura zachęciła dzieci z Niepublicznego Przedszkola Marcinek” do odwiedzenia w filii nr 1 "Pod Ratuszem" »

W 2017 roku obchodzimy 760-lecie Jarocina. Z tej okazji na marcowym spotkaniu Klubu e-Seniora tworzyliśmy prezentacje na temat naszego miasta w programie PowerPoint. »

Podczas pięciu marcowych spotkań w filii nr 1 w ramach kursu "Smartfony, tablety i inne gadżety" jego uczestnicy zgłębiali wiedzę na temat łączenia się z Internetem, wykonywania, edycji i udostępniania zdjęć, wyszukiwania w Internecie, pobierania aplikacji, bankowości mobilnej i nie tylko. »

W ramach Tygodnia z Internetem w filii nr 1 "Pod Ratuszem" gościliśmy lokalnych vblogerów. Lidia i Jarosław Ostaszewscy opowiedzieli o tym jak zaczęła się ich przygoda z prowadzeniem vblogów "Dom i drewno" oraz "Blondynka potrafi" »

Powrót na górę