Biblioteka

Od grudnia biblioteka udostępniła platformę do nauki języków obcych we wszystkich swoich placówkach. Do wyboru jest aż pięć języków: angielski (w tym angielski biznesowy), niemiecki, francuski, hiszpańskiego i włoski. Każdy użytkownik może uzyskać bezpłatny dostęp do
e-learningowych kursów przeznaczonych dla dorosłych, a także dla dzieci od 10 roku życia.
»

Spotkanie Zuzą Chmielewską było okazją do poznania ciekawej i
bogatej kultury Malezji.
»

Piąta rocznica istnienia Klubu E-Senior była okazją dodania naszemu comiesięcznemu spotkaniu szczególnej oprawy. Były balony, słodkości, tworzenie filmiku za pomocą aplikacji IMovie i ozdabianie zdjęć w aplikacji Pstryk Komiks na tablecie. »

Kolejni uczniowie, tym razem czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2, poznawali ciekawostki dotyczące historii Jarocina. »

Tym razem na spotkaniu z cyklu "Ciekawe miejsca ciekawi ludzie" gościem był Michał Nowak, który podzielił się swoimi wrażeniami z prawie trzymiesięcznej podróży do Hiszpanii. »

W filii nr 1 rozegrała się niezwykła bitwa morska. Uczniowie kl. VI SP nr 2 w Jarocinie wcielili się w piratów i zdobywali wiedzę o regionie podczas zajęć zorganizowanych na zasadzie gry w statki. »

Powrót na górę