Biblioteka

Ponad 300 rowerzystów stawiło się przed pałacem Radolińskich, gdzie startował kolejny już biblioteczny rajd rowerowy - w tym roku podążaliśmy do Żerkowa śladami Jakoba Steinhardta. »

Lata trzydzieste XX wieku w Warszawie. Dwa narody Żydzi i Polacy, podziały kulturowe, konflikty polityczne, społeczne i religijne to tło powieści "Król" Szczepana Twardocha. »

Co to jest Punkt Informacji Turystycznej? Gdzie w Jarocinie znajduje się słynna rzeźna głowy konia? Tego dowiedzieli się przedszkolacy z Przedszkola "Bajeczka" w Jarocine. »

Zawsze miło otrzymać od kogoś pocztówkę, zwłaszcza w dobie SMS-ów i e-maili. W dniu 13 maja piętnaścioro dzieci wzięło udział w konkursie na najładniejszą pocztówkę z Jarocina. »

Ryszard Marciniak, regionalista, rozmawiał z dziećmi o tym czym są legendy i czy
we wszystko, o czym mówią można wierzyć dosłownie.
»

Tak to możliwe! Uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej nr 2 odwiedzili Punkt Informacji Turystycznej działający przy filii nr 1 i przy tej okazji dowiedzieli się kilku ciekawych rzeczy o Jarocinie i jego historii. »

Kolejny maraton filmowo-książkowy w Dyskusyjnym Klubie Książki odbyliśmy dzięki książce Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych" i nakręconemu na jej podstawie filmowi "Pokot". »

Zapraszamy 21 kwietnia, w godzinach 16.00 do18.00 odbędzie się dyżur pracowników Urzędu Skarbowego, dzięki którym będzie możliwe wysłanie przez Internet swojego rozliczenia podatkowego za rok 2016. »

Powrót na górę