Zakonnica to też człowiek chociaż może nam się wydawać, że powinny być lepsze od nas zwykłych ludzi. Do takiej konkluzji doszliśmy po przeczytaniu styczniowej lektury Dyskusyjnego Klubu Książki "Zakonnice odchodzą po cichu" Marty Abramowicz. »

Pobiliśmy rekord uczestnictwa - takiego tłumu jeszcze na kolędowaniu nie było! Nasz Orszak nie miał końca. W tym roku obok naszych zaprzyjaźnionych trzech króli - wystąpili trzej królowie na szczudłach i w takim oto podwójnym królewskim orszaku śpiewaliśmy kolędy na rynku! »

Jarocińska biblioteka najlepsza w Polsce i województwie wielkopolskim według rankingu bibliotek "Rzeczpospolitej" i Instytutu Książki. Wczoraj, 30 listopada, w Bibliotece Narodowej odbyła się uroczysta gala, podczas której dyrektor Agnieszka Borkiewicz odebrała obie, prestiżowe nagrody w imieniu burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego i biblioteki. »

Na listopadowym spotkaniu Klubu e-Seniora, dzięki Grze z Klimatem 2.0 – zaczęliśmy zastanawiać się, jak możemy uratować świat przed zagładą ekologiczną. »

Ostatnie tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dotyczyło książek zakazanych. Jakich książek zakazywano, kiedy zakazywano, kto zakazywał? »

16 listopada był Dniem Tolerancji. Zaproszeni przez bibliotekę uczniowie IB LO im. T. Kościuszki mieli okazję zmierzyć się z tym aktualnym tematem w nietypowy sposób. »

Kolejni legendoczytacze ruszyli na szlak. Uczniowie klasy 5 i 6 Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie korzystali z aplikacji "Legendoczytacze na szlaku". »