Biblioteka

Jak wyglądało drzewo genealogiczne rodziny Radolińskich? Jaką długość mógł mieć legendarny tunel?Jaką wysokość miała kareta? Na te pytania i wiele innych w poniedziałkowe popołudnie próbowały znaleźć odpowiedź dzieci w Filii nr 1 "Pod Ratuszem". »

Inspiracją dla czerwcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki była publikacja Wojciecha Talagi "Jarocińskie ulice i place oraz pochodzenie ich nazw". »

Czy turysta potrzebuje mapy? Co to jest Punkt Informacji Turystycznej? Gdzie w Jarocinie znajdują się zegary słoneczne? Tego dowiedziały się "Smerfy" z Przedszkola "Bajeczka" w Jarocinie. »

Zapewne każdy z nas pamięta swoją ulubioną książkę z dzieciństwa! Wystawa w filii nr 1 "Pod Ratuszem" przywołuje te miłe wspomnienia... »

Ponad 300 rowerzystów stawiło się przed pałacem Radolińskich, gdzie startował kolejny już biblioteczny rajd rowerowy - w tym roku podążaliśmy do Żerkowa śladami Jakoba Steinhardta. »

Lata trzydzieste XX wieku w Warszawie. Dwa narody Żydzi i Polacy, podziały kulturowe, konflikty polityczne, społeczne i religijne to tło powieści "Król" Szczepana Twardocha. »

Powrót na górę