To łączna kwota jaką otrzymała jarocińska biblioteka na działania animacyjne, kulturalne i edukacyjne w ramach programu "Partnerstwo dla książki" w ramach programów grantowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. »

Zgodnie z hasłem Tygodnia Bibliotek "Dowolność czytania" - czytaliśmy jarocińskie legendy za pomocą aplikacji na smartfona. Na zajęciach z klasą V Szkoły Podstawowej nr 2 nie zabrakło też miłych niespodzianek. »

Kolejny Odjazdowy Bibliotekarz już za nami. Ponad 220 uczestników, wspaniała pogoda, ciekawe miejsca, sielskie krajobrazy i spotkanie z panią Jadwigą Podeszwą »

Tradycyjnie już nasza biblioteka uczestniczyła w Miejskim Dniu Dziecka. W tym roku hasłem przewodnim był sport. »

"Czarna" była bohaterką kolejnego spotkania DKK. To książka Wojciecha Kuczoka z serii NA F/AKTACH, w której wydawane są książki oparte na prawdziwych wydarzeniach. »

Tematem tegorocznego Tygodnia z Internetem był fake news, czyli taki szkodliwy Prima Aprilis serwowany nam prawie na co dzień w różnych mediach. »