Biblioteka

Kiedy babcia z dziadkiem byli mali, to spędzali czas na ciekawych zabawach. Postanowiliśmy pójść w ich ślady. Tradycją jest obsypywanie dziadków w ich dniu własnoręcznie wykonanymi upominkami, przygotowaliśmy więc niespodzianki: kolorowy krawat dla dziadka i kwiat z balonów dla babci. »

"Po trochu" Weroniki Gogoli to pierwsza lektura Dyskusyjnego Klubu Książki w 2019 r. I tak po trochu rozmawialiśmy o książce, w której napisano o dzieciństwie, o wsi, o rodzinie, o śmierci. »

8. Jarocińskie Kolędowanie już za nami. W tym roku na wystąpili dla nas: Zespół Folklorystyczny "Snutki", dzieci z jarocińskich przedszkoli "Stoktorka", "Marcinek", liczna "Poziomka", "Jarzębinka", "Bajeczka", Szkoła Muzyczna Yamaha, Zespół Pogo-dni, Społeczne Ognisko Muzyczne, Schola "Tęczowe Nutki" i Schola "Franciszkańskie Skowronki", przedstawiciele Hufca ZHP. »

Adwentowych czytań ciąg dalszy. Tym razem ozdobne gwiazdeczki powędrowały do dzieci z Oddziału "Motylki" Niepublicznego Przedszkola "Stokrotka" w Jarocinie. »

Ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przebiegało już w świątecznej atmosferze. Na stole królowały pierniki, a my tym razem rozmawiałyśmy nie o książce ale o Kalinie Jędrusik. »

Oddział "Misiów" z Niepublicznego Przedszkola "Stokrotka" w Jarocinie również wysłuchał „Bajki o Wigilijnej Gwiazdce” przedstawionej za pomocą teatrzyku Kamishibai. »

Biblioteka pod Ratuszem, odwiedzinami przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Marcinek w Jarocinie, rozpoczęła cykl adwentowych czytań. »

Na dworze zimno, więc warto wybrać się na wirtualny spacer po Jarocinie. »

Uczniowie kl. IV Technikum Żywienia z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Jarocin w Jarocinie wzięli udział w bibliotecznych warsztatach pod tytułem "Nie oceniaj książki po okładce". Podczas zajęć musieli się zmierzyć z wciąż aktualnym tematem nietolerancji. »

Powrót na górę