Biblioteka

W miniony piątek odbyło się inauguracyjne spotkanie DKK po wakacjach i jednocześnie 10 urodziny Klubu. »

Pogoda nam dopisała - Żeromski zabrzmiał na jarocińskim Rynku dzięki wspaniałej ekipie lektorskiej w składzie Maria Jańczak, Janina Wencel, Bogusława Mioduszewska, Bronisław Handke i Janusz Kałużny pod opieką i z udziałem Hanny Janiec. »

Za nami pierwsze warsztaty dla pracowników bibliotek publicznych w powiecie jarocińskim - dziś poznaliśmy tajniki LOESJE czyli kreatywna praca z tekstem - efekty już wkrótce w naszych bibliotekach! »

Filię nr 1 "Pod Ratuszem" po raz drugi odwiedziły dzieci uczestniczące w półkoloniach "Lato z Anglistą". »

I kolejny podróżniczy weekend za nami. I znowu było intensywnie zarówno jeśli chodzi o ilość wydarzeń jak i wywołanych wrażeń, emocji i...zapachów i aromatów. »

Oj, nie mogliśmy naszego gościa wczoraj wypuścić - mnóstwo pytań, cudowne opowieści i przykłady kobiet walecznych, bohaterskich i zwyczajnych, o których historia milczy, a którym wiele zawdzięczamy »

Tradycyjnie już nasza biblioteka włączyła się w organizację Miejskiego Dnia Dziecka, który tym razem przebiegał pod hasłem sportu. »

Ile pszczół widzieliście już w tym roku? Zapewne mniej niż bywało to dawniej. To właśnie te owady i ludzie, którzy się nimi zajmują byli bohaterami majowego spotkania DKK za przyczyną książki Mai Lunde "Historia pszczół". »

Powrót na górę