Rockowe czytania 2023

Rockowe czytania 2023Tradycyjnie już od 7 lat czytamy na rockowo! Zaproszeni muzycy czytają zgromadzonym dzieciom i opowiadają o swoich ulubionych książkach i bohaterach z dzieciństwa!

W tym roku czytali z nami w sobotę: WRONA czyli Weronika Jasiówka. Zeszłoroczna laureatka konkursu Jarocińskich Rytmów Młodych (zajęła II miejsce). Energiczna i barwna na scenie muzycznej podczas czytań WRONA również pokazała moc - moc czytania i wyobraźni! Drugim czytającym gościem był wokalista, gitarzysta i współzałożyciel zespołu MOSKWA - Paweł „Guma” Gumola. Pięknie rozmawiał z dziećmi o wartościach i uczuciach i wytłumaczył co znaczy punk rock!

 

W niedzielę czytali bajkowo zespół BAIKA czyli z Katarzyna Sondej i Piotr Banach. Było o książkach z dzieciństwa i czytanie opowiadań o pieskach i zimie (dla ochłody bo upał straszny). Czadu dał MIKSRER czyli Mikołaj Mądrzyk, który freestyle'ował z dziećmi na początku na słowa a potem na wybrane cytaty z książek! Na koniec klasyka polskiego rocka czyli Wiktor Daraszkiewicz, gitarzysta z zespołu PROLETARYAT, który czytał opowiadanie skarpetkowe Justyny Bednarek!

Spotkania prowadził Mateusz Świstak.

Wydarzenie finansowane przez Instytut Książki.

Powrót na górę