Biblioteka

W festiwalową niedzielę tuż p mszy za zmarłych muzyków można było spotkać się z Maciejem Sikorskim. Ruiny kościoła św. Ducha doskonale nadały się na spotkanie o uzależnieniu od narkotyków, o nawróceniu. Maciej Sikorski pochodzi z Góry niedaleko Jarocina, a teraz mieszka w Krakowie, gdzie ma rodzinę i prowadzi Teatr Exit dla osób z niepełnosprawnościami. »

Od lat jarocińska biblioteka aktywnie włącza się w organizację imprez towarzyszących Jarocin Festiwal 2022. Od 2018 roku nasze działania, adresowane do najmłodszych, wspiera Instytut Książki, z którym wspólnie promujemy największy w Polsce projekt bookstartowy i towarzyszącą mu kampanię społeczną pod hasłem „Mała książka - wielki człowiek". »

Tradycyjnie już podczas Jarocin Festiwal nasza biblioteka organizuje Stref e Dziecka. Od 2018 towarzyszy nam w tej inicjatywie Instytut Książki! »

Tegoroczna - piąta już - Festiwalowa Żywa Biblioteka miała rekordową liczbę Książek. Na swoich czytelników czekało ich aż 17. »

Podczas Jarocin Festiwal 2021 odbyły się dwa spotkania autorskie. Oba toczyły się wokół książki. Gościem pierwszego spotkania była siostra Eliza Myk, dominikanka, współbohaterka książki "Czuły Kościół odważnych kobiet". Eliza Myk jest jedną z sióstr prowadzących Dom Chłopaków w Broniszewicach pod Pleszewem. »

Podczas tegorocznej edycji „Jarocin Festiwal 2021” została zorganizowana Strefa Dziecka z Biblioteką i Instytutem Książki pod nazwą "Mała książka, wielki człowiek" nawiązującą do największego w Polsce projektu bookstarowego i towarzyszącej mu kampanii społecznej pod tą samą nazwą. »

"Lżejszy od fotografii..." to najpełniejszy portret Grzegorza Ciechowskiego. Marek Horodniczy z Narodowego Centrum Kultury rozmawia z Piotrem Stelmachem, autorem biografii. »

Lech Janerka, jedna z najbardziej oryginalnych osobowości polskiej muzyki rockowej i Marcin Świetlicki, poeta, prozaik, autor powieści kryminalnych, wokalista zespołów Świetliki oraz Czarne Ciasteczka - zderzenie dwóch indywidualności zaowocowało wspaniałym spotkaniem. »

Powrót na górę