Za kilka dni mija setna rocznica zakończenia powstania wielkopolskiego. Z tej okazji gościem naszej biblioteki był Marek Rezler - historyk specjalizujący się m.in. w historii powstania wielkopolskiego. »

Jadwiga Podeszwa, autorka książek o regionie, tym razem zaproponowała nam, zbiór "Opowiadania", których tematem są uczucia. »

Kolejne spotkanie z panem Jakubem Staszakiem w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości" odbyło się w środę w bibliotece w Wilkowyi. »

Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie mieli niezwykłą okazję do spotkania z najsłynniejszą polską autorką książek obrazkowych i autorskich dla dzieci - Iwoną Chmielewską. »

Natalia Mileszyk opowiedziała o swojej 5 tygodniowej samotnej włóczędze po kraju z powieści Marqueza. Kraju pełnego kontrastów przeplatanym magizmem, wierzeniami i przesądami oraz niewyjaśnionymi zdarzeniami cudów natury. »

Na kolejnym spotkaniu klubu MDKK omawialiśmy książkę A.Docher "Najlepszy powód, by żyć". »

O tym jak to się stało, że została autorką kryminałów, skąd pomysły na książki i bohaterów, i jak znosi swój sukces opowiadała zebranym licznie w JOK Jarocin czytelnikom jarocińskiej biblioteki. »

Były operator GROM, uczestnik licznych tajnych akcji oraz misji w Iraku i Afganistanie był gościem naszej Bibioteki. »

Niestety było to już ostatnie spotkanie z cyklu Podróżniczy regał na nudę. Tym razem wyruszyliśmy w podróż na wschód! »