16 marca w salę kominkową Pałacu Radolińskich w Jarocinie wypełnili miłośnicy historii, szczególnie tej regionalnej. Tego dnia odbyło się spotkanie z Piotrem Świątkowskim, autorem książki "Polakom i psom wstęp wzbroniony". »

Autor książek dla dzieci spotkał się ze swoimi czytelnikami w Oddziale dla Dzieci i w Filii nr 3 w Jarocinie. Podczas spotkań dzieci miały niepowtarzalną okazję porozmawiania z autorem swoich lektur szkolnych (albowiem dwa tytuły Grzegorza Kasdepke są w kanonie lektur szkoły podstawowej) na temat tego jak powstaje książka, skąd się biorą pomysły i jak nazywa się miejsce, w którym książki powstają (pisalnia) ale także dowiedziały się skąd się biorą dzieci według np. przedszkolaków (z marketów a bliźniaki to wyłącznie z „Piotra i Pawła” lub ze specjalnej plantacji koło Kalisza). »

Spotkanie Zuzą Chmielewską było okazją do poznania ciekawej i
bogatej kultury Malezji.
»

Kultura czytania zależy od kultury kraju. Kultura wymaga skupienia, aktywności i trzeba o nią dbać - to słowa Barbary Kosmowskiej skierowane do jarocińskiej młodzieży podczas spotkania »

Przemysław Kossakowski – człowiek do zadań specjalnych! W niedzielne popołudnie zgromadził tłumy w JOK Jarocin. »