"Ja nie robię w optymizmie" mówił podczas spotkania w Kamienicy Kultury Mikołaj Grynberg. Spotkania, które nie należało do łatwych, poprzedzone projekcją filmu "Dowód tożsamości" - to debiut reżyserski naszego gościa. Zaprosił do rozmów współczesnych Polaków pochodzenia żydowskiego, którzy mierzą się cały czas ze stereotypami i postawami współobywateli wobec historii polskich Żydów oraz holocaustu. »

Spotkanie z Antonim Liberą odbyło się z okazji promocji książki - monografii poświęconej naszemu gościowi, autorstwa Małgorzaty Judy-Mieloch "W cieniu marnego czasu", która jarocińskie spotkanie prowadziła. »

Tego po pisarzu się nie spodziewaliśmy. Alek Rogoziński zasypał nas anegdotami z życia literackiego i prywatnego, a zgromadzona publiczność właściwie cały wybuchała głośnym śmiechem! »

W poniedziałkowy poranek uczniowie z klas II i III ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Zofią Staniecką. »

Podczas Jarocin Festiwal 2021 odbyły się dwa spotkania autorskie. Oba toczyły się wokół książki. Gościem pierwszego spotkania była siostra Eliza Myk, dominikanka, współbohaterka książki "Czuły Kościół odważnych kobiet". Eliza Myk jest jedną z sióstr prowadzących Dom Chłopaków w Broniszewicach pod Pleszewem. »

Podczas tegorocznej edycji „Jarocin Festiwal 2021” została zorganizowana Strefa Dziecka z Biblioteką i Instytutem Książki pod nazwą "Mała książka, wielki człowiek" nawiązującą do największego w Polsce projektu bookstarowego i towarzyszącej mu kampanii społecznej pod tą samą nazwą. »

Z cyklu „Podróżuj z biblioteką” w środowe popołudnie wybraliśmy się do Włoch. Jarocinianka Lidia Sokowicz opowiedziała nam o swojej miłości do Włoch. »

15 lutego 2021 r. odbyła się promocja książki "Szare wilki z Jarocina" Roberta Ziółkowskiego. Data nieprzypadkowa bo w ten dzień przypada 102. rocznica zakończenia Powstania Wielkopolskiego oraz 152. rocznica urodzin druha komendanta Zbigniewa Ostroróg-Gorzeńskiego, pierwszego dowódcy powstańców jarocińskich. »