W ramach zajęć wielkanocnych odwiedziły nas dziś dwie grupy dzieci. Kl. III z Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie oraz kl. I Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Siedleminie. Były praktyczne i kolorowe kurczaczki oraz ozdobne koronkowe baranki. Czytaliśmy, oglądaliśmy książki i bawiliśmy się w klimacie świątecznym. »

Sobotni poranek w bibliotece spędzili miłośnicy szycia, tym razem starsi i
młodsi uczestnicy warsztatów mogli własnoręcznie uszyć kurę, która będzie
fajną wielkanocną dekoracją.
»

Przedświąteczne zajęcia w bibliotece w parku dla koła nr 2 z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Tym razem panie wykonały kurki, które pięknie będą zdobiły wnętrza ich domów. »

Takie oto sympatyczne wielkanocne kury uszyte zostały na warsztatach z dziewczynami z Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Cerekwicy Nowej. Dziękujemy za miło i kreatywnie spędzony czas! »

W piątkowy wieczór Kamienica Kultury wypełniła się po brzegi. Wszystko przez spotkanie z Markiem Jezierskim z programu "Rok w ogrodzie". Bzy, różaneczniki, magnolie - cieszą nasze oczy wiosną. O ich uprawie i przycinaniu opowiadał właśnie nasz gość. Wygląd ogrodu zależy od naszej pracy. »

Podczas tegorocznych ferii w bibliotece w Witaszycach przenieśliśmy się do zupełnie innej, bajkowej rzeczywistości – do Akademii Pana Kleksa. Wszystko zaczęło się od listu od profesora, w którym zachęcił uczennice do rozwiązywania przygotowanych zadań. »

W czwartek Filia w Cielczy zamieniła się w bajkowy raj, który odwiedziły przedszkolaki. Było czytanie bajki, było: szukanie guzika z czapki doktora Paj-Chi- Wo; motylka ukrytego w jajkach Kaczki Dziwaczki: łapanie baniek mydlanych; przebieranki w stroje z różnych bajek; śpiewanie piosenek i mnóstwo dobrej zabawy, czego dowodem są te roześmiane buzie dzieciaków. Na koniec tradycyjnie sesja zdjęciowa »

W bibliotece w parku gościliśmy emerytów z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, koła nr 2 w Jarocinie. Nasi goście dowiedzieli się jak można dać drugie życie książce i własnoręcznie wykonali metodą book foldingu jeże ze starych książek. »

Filię nr 2 odwiedziły dzieci z Przedszkola "Poziomka " by pobawić się z Akademią Pana Kleksa. Było czytanie i śpiewanie tekstów Jana Brzechwy. »

Drugi dzień ferii w Mieszkowie przeznaczyliśmy na wykonanie przybornika z puszek, który ozdobiliśmy guzikowymi kwiatkami. Dalszą część przeznaczyliśmy na rywalizację sportową, gdzie liczył się refleks. Ostatni dzień to najsłodsza część ferii. Dziewczęta zajęły się wypiekami. Oprócz guzikowych ciastek powstały także inne smakowite wzory, które zostały przyozdobione barwnym lukrem. »