Biblioteka

Drugi dzień ferii w Mieszkowie przeznaczyliśmy na wykonanie przybornika z puszek, który ozdobiliśmy guzikowymi kwiatkami. Dalszą część przeznaczyliśmy na rywalizację sportową, gdzie liczył się refleks. Ostatni dzień to najsłodsza część ferii. Dziewczęta zajęły się wypiekami. Oprócz guzikowych ciastek powstały także inne smakowite wzory, które zostały przyozdobione barwnym lukrem. »

Ferie 2024 we filii w Mieszkowie przebiegały pod hasłem „Guzik i Kleks”. Pierwszego dnia uczestniczki miały wystylizować się na pana Kleksa, kolorując papierowe brody i okulary. Stylizacje zostały oczywiście uwiecznione a wydrukowane zdjęcia wypełniły wykonane przez dziewczyny guzikowe ramki. Na zakończenie uczestniczki przygotowały tor do walki o „Wielkiego Guzika”. Rywalizację wygrała Zosia, zgarniając niecodzienne trofeum. »

Za nami pierwszy dzień z Panem Kleksem w witaszyckiej bibliotece.
Wszystko zaczęło się od listu od profesora, w którym zachęcił uczennice do rozwiązywania przygotowanych zadań. Po wysłuchaniu czytanych fragmentów lektury powstały piękne portrety Ambrożego Kleksa.
»

Uczestnicy bibliotecznych zajęć zostali zaproszeni do rozpoznawania przedmiotów zgromadzonych w rupieciarni i omówieniem ich przeznaczenia. Dopasowywali też przedmioty w odpowiedniej kolejności do nazwy - do wygrania było "oko Pana Kleksa". Bawiliśmy się też z hula-hopami i przędliśmy litery! »

Z Panem Kleksem bawiły się też w filii w Golinie tamtejsze przedszkolaki! Były wiersze, piosenki z starszej adaptacji filmowej, kolorowanki i zabawa w robienie kleksów! »

Nasze zajęcia podczas ferii związane z Akademią Pana Kleksa cieszyły się ogromnym zainteresowaniem! Panie bibliotekarki stworzyły niesamowitą atmosferę zapraszając dzieci do laboratorium Pana Ambrożego! »

W filii w Golinie dzieci bawiły się razem z Panem Kleksem. Były puzzle, kolorowanki i tworzenie walentynkowych serduszek z piegów. Dzieci mogły też pograć w planszówki! »

Dzisiaj do Akademii Pana Kleksa zawitały dzieci z półkolonii z Zespołu Szkół Społecznych z Jarocina. Wysłuchały niezwykłej opowieści szpaka Mateuszka. Dowiedziały się gdzie mieszkają wilki, że stanowią gatunek chroniony. Poznały znaczenie określenia wataha, basior i wadera i dlaczego wilki wyją do księżyca. »

Kolejny dzień ferii z Kleksem w Oddziale dla Dzieci spędziły przedszkolaki z „Marcinka” z Jarocina. Z okazji Walentynek kodowały serce z kolorowych kleksów. Na iPad'ach układały puzzle z „Panem Kleksem” oraz wykonywały obrazki z kleksów. »

Dzisiaj dzieci odwiedziły laboratorium Pana Kleksa. Żeby tam się dostać , musiały pokonać tajemniczy tunel. W samym laboratorium mali goście zobaczyli jak można domowym sposobem zrobić eksperyment z lawą, lampę lawową, grające jabłko, czy deszcz w słoiku! Nasi goście byli zachwyceni. »

Powrót na górę