Spotkania z mocą

Spotkania z mocąPodczas Jarocin Festiwal 2021 odbyły się dwa spotkania autorskie. Oba toczyły się wokół książki. Gościem pierwszego spotkania była siostra Eliza Myk, dominikanka, współbohaterka książki "Czuły Kościół odważnych kobiet". Eliza Myk jest jedną z sióstr prowadzących Dom Chłopaków w Broniszewicach pod Pleszewem.

Siostry zyskały wielką popularność wrzucając do internetu filmik, w którym udawały pingwiny, aby zebrać środki na nowy dom dla swoich podopiecznych. Podczas rozmowy z Ojcem Cordianem, siostra Eliza opowiadała o radościach i troskach dnia codziennego w Bronszewicach, o tym jak wielu niewierzących dzięki spotkaniom z siostrami i ich działalnością na rzecz chłopaków zaczyna dostrzegać Boga, o tym, że dla niej ważny jest każdy człowiek, jak wiele dobra dostaje od osób z kościołem niezwiązanych, o tym co daje jej siłę ale także o tym, że zmaga się z depresją.

Drugie spotkanie było spotkaniem przedpremierowym, dotyczyło książki „Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad”, której premiera zaplanowana jest na 13 października 2021 r. Spotkanie z członkami zespoły Happysad prowadziła autorka książki, dziennikarka Żaneta Gotowalska. Rozmowa toczyła się oczywiście wokół historii zespołu. Niepublikowane jeszcze fragmenty książki czytał Paweł Hordejuk, menager zespołu a muzycy je na bieżąco komentowali.

Projekt realizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin we współpracy z Fundacją 750-lecia Jarocina i Gminą Jarocin.

Powrót na górę