Trudne tematy nadal budzą emocje

Trudne tematy nadal budzą emocje"Ja nie robię w optymizmie" mówił podczas spotkania w Kamienicy Kultury Mikołaj Grynberg. Spotkania, które nie należało do łatwych, poprzedzone projekcją filmu "Dowód tożsamości" - to debiut reżyserski naszego gościa. Zaprosił do rozmów współczesnych Polaków pochodzenia żydowskiego, którzy mierzą się cały czas ze stereotypami i postawami współobywateli wobec historii polskich Żydów oraz holocaustu.

Spotkania o tożsamości, rozliczaniu, momentami też i niezrozumieniu trudnych tematów w stosunkach polsko-żydowskich.
Spotkanie w ramach projektu "Książki spod lady czyli tajemnice z kamienicy" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących w Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gminy Jarocin.