Biblioteka

Drugi gość w ramach poznańskiego Festiwalu Literatury dla Dzieci to Pan Kuleczka czyli Wojciech Widłak. »

Jesteśmy już po pierwszych warsztatach literackich, podczas których z zaproszonymi pisarkami i pisarzami, dzieci tworzą utwory literackie! »

Takiego wydarzenia w naszej bibliotece nie było! »

O pasji jaką jest gotowanie dla dziennikarza, który nie jest kucharzem, o wyższości kuchni lokalnej nad narodową (której tak właściwie nie ma), o pizzy z ananasem i rodzynkach w serniku, rosole, bigosie, żurku i schabowym. »

W miniony czwartek naszym gościem była Natalia Budzyńska, która opowiadała o swoim wuju - Alfredzie Trzebinskim, który w czasie II wojny światowej był lekarzem SS oraz o rodzinnym tabu, jakie naruszyła pisząc swoją książkę. »

Spotkanie z Elizą Piotrowską we filii w Mieszkowie zakończyło cykl spotkań z pisarzami w ramach projektu „Regał na nudę. Twórczyni "Cioci Jadzi" z humorem opowiadała o swoich książkach, spotkaniach z czytelnikami i niezwykłym życiu w odległej Brazylii. »

W piątek filię nr 2 odwiedził długo wyczekiwany gość, autor książek dla dzieci i młodzieży - Rafał Witek. Pierwsze spotkanie skierowane było do dzieci z klas pierwszych i trzeciej. Autor przybył do nas z tajemniczą walizką podróżną, której zawartość stała się doskonałą formą zabawy. »

Powrót na górę