Katarzyna Bosacka gościła w Kamienicy Kultury. Nasza gościni opowiadała o swojej drodze od miłośniczki książek i studentki polonistyki do znawczyni rynku produktów żywnościowych i zakupów ogólnie rzecz biorąc. »

W bibliotece głównej gościliśmy Pana Grzegorza Skorupskiego historyka, regionalistę, autora kryminałów retro i współczesnych. Autor opowiadał o tym jak łączy pisanie z pracą i życiem osobistym, ile czasu i wysiłku musi włożyć w przeprowadzenie researchu do kryminału retro tak, by nie „podpaść” czytelnikom, jakim relaksem było napisanie współczesnego kryminału, którego akcja rozgrywa się w miasteczku bez nazwy... »

O tym opowiadała dzieciom i rodzicom Eliza Piotrowska, autorka książek dla dzieci w tym tych o wielkopolskich legendach. »

Wojciech Cesarz był gościem spotkania autorskiego w bibliotece w Mieszkowie. Pan Wojciech opowiadał o przygodach, których mu nie brakuje dzięki obecności Malamuta i innych czworonożnych przyjaciół w domu. Trzecioklasiści poznali tez kilka faktów o psach: ich emocjach, pracy i rasach. »

Wspaniałe spotkanie o szacunku! Szacunku dla naszych braci mniejszych. Dorota Sumińska - zwierzolub jakich mało, lekarz weterynarii, autorka wielu książek, programów telewizyjnych i radiowych oraz internetowych poświęconych zwierzętom (zwłaszcza psom i kotom) była naszym gościem. »

Premiera książki "Pod Lipą" zgromadziła w Kamienicy Kultury spore grono fanów Jadwigi Podeszwy. Czytelnicy, którzy przeczytali pierwszą część "Warkocz", chcieli poznać dalsze losy Marty... Autorka przyznała, że pierwowzorem jednego z bohaterów był jej ojciec a w akcję wplecione są wydarzenia z historii Polski. Bohaterowie pojawiali się także w jej ukochanych, rodzinnych stronach. Dziękujemy za spotkanie! »

Spotkanie z Jarkiem Szubrychtem autorem książki "Skóra i ćwieki na wieki. Moja historia metalu" oraz wielu innych książek głównie o tematyce muzycznej, odbyło się w ramach Black West Festiwal. »

Znany i lubiany aktor teatralny, telewizyjny tym razem odwiedził Jarocin w roli prowadzącego program podróżniczy „Zakochaj się w Polsce”. W trakcie spotkania nasz gość opowiadał jak wygląda praca na planie filmowym oraz o tym, jaki sztab ludzi pracuje przy produkcji serialu. Na przedstawianych zdjęciach i filmach przedstawił z jakimi wyzwaniami niekiedy wiążą się sceny, które później możemy oglądać w poszczególnych odcinkach serialu. »

I finał "Kamienicy pełnej gwary" - spotkanie z Waldemarem Wierzbą. Nieźle se pogodaliśmy. Było o pyrach, gzice, sznece z glancem ale też przekłady epokowych dzieł literatury polskiej na wielkopolską gwarę. »