Z okazji zbliżającego się Dnia Żaby bibliotekarka udała się do miejscowego przedszkola na zajęcia. Po wysłuchaniu książki „Uśmiech dla żabki” rozmawialiśmy o jej treści. »

W piątkowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach gościliśmy Panów Wojciecha Talagę i Wojciecha Koterbę. Członkowie i sympatycy Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc oraz Klubu Dyskusyjnego wysłuchali prelekcji o najważniejszych wydarzeniach związanych z Powstaniem Wielkopolskim. »

W Dniu Kobiet postanowiłyśmy dać wyraz naszej solidarności z dzielnymi kobietami: matkami, siostrami, córkami Ukrainy, które w tym trudnym czasie wojny muszą dawać radę. »

W filii w Witaszycach podczas feryjnych zajęć przygód nie brakowało. Pierwszego dnia uczestnicy zapoznali się z krótką historią igrzysk olimpijskich oraz poznali symbole olimpijskie. »

Z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia bibliotekarka odwiedziła grupę przedszkolaków pod opieką pani Edyty Kral. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały przygód Misia Koralika oraz świetnie poradziły sobie z rozpoznaniem znanych i mniej znanych misiów. Bardzo chętnie brały udział w zabawach. Na zakończenie wykonali miśki z rolek po papierze toaletowym. »

Nasza biblioteka znalazła się w gronie bibliotek, które otrzymały dofinansowanie w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. »

25 października obchodzimy Dzień Kundelka. Z tej okazji uczniowie klasy III a odwiedzili bibliotekę w Witaszycach. Po powitaniu i rozwiązaniu zagadki uważnie wysłuchali książki „Dzielny piesek Tobi”. »