Podczas tegorocznej akcji „Cały Powiat Czyta Dzieciom” przypomnieliśmy sobie wiersze Marii Konopnickiej.
Na początku zajęć uczniowie klasy I b zapoznali się z krótką biografią tej znanej pisarki.
»

Wakacyjne zajęcia w witaszyckiej bibliotece dobiegły końca. W poniedziałek, nawiązując do książki „Podwodny świat”, dzieci wykonały piękne, kolorowe rybki. »

Jeszcze trochę lata zostało więc zapraszamy po świeżutki i pachnące książki zakupione z dotacji w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa. »

Z okazji Dnia Bociana Białego bibliotekarka wybrała się do miejscowego przedszkola. Po uważnym wysłuchaniu książki: „Bociek i okulary” rozmawialiśmy o jej treści. »

Z okazji zbliżającego się Dnia Kosmosu bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków. Po wysłuchaniu bajki „Kicia Kocia w kosmosie” rozmawialiśmy o jej treści, o tym, czym jest kosmos. »

W piątek 13-go w bibliotece w Witaszycach odbyły się warsztaty „Główka pracuje – trening pamięci”. Prowadząca pani Elżbieta Pieszak w interesujący sposób opowiedziała, o tym, jak działa nasz mózg. »

Biblioteka — świat w jednym miejscu to tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek. Z tej okazji witaszycką bibliotekę odwiedziła klasa II b. »

W sobotę obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i z tej okazji bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków.
Po uważnym wysłuchaniu bajki „Biblioteka” z serii Przygody Fenka rozmawialiśmy o jej treści.
»

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi klasa Ib odwiedziła bibliotekę w Witaszycach. Dzieci z uwagą wysłuchały bajki „Wielkanoc” M. Strzałkowskiej, następnie przybliżano tradycję i zwyczaje świąteczne. »