Indiańska wioska w bibliotece

Indiańska wioska w biblioteceIndiańskie wakacje w witaszyckiej bibliotece właśnie dobiegły końca. Podczas tygodnia zajęć dzieci wysłuchały książki „Paweł i Indianie” Agaty Hryniewicz i przenieśli się wraz z tytułowym bohaterem do świata prawdziwych Indian.

W pierwszym dniu odbyła się ceremonia nadania indiańskich imion, był m.in. Szybki Mustang, Złoty Piorun, Błękitny Obłok. Każde dziecko dekorowało swoje tipi, które później ozdobiły ścianę biblioteki. W trakcie zajęć powstały piękne prace plastyczne: kolorowe pióropusze – czyli tradycyjne, indiańskie nakrycia głowy, łapacze snów oraz indiańskie piszczałki i naszyjniki. Nie zabrakło czasu na zabawy m.in. grę w kolory, czółko, talarka. W tegorocznych zajęciach wakacyjnych pomagała pani Klaudia Mańkowska z Zespołu Szkół w Witaszycach.