Z okazji Dnia Żaby bibliotekarka odwiedziła w przedszkolu grupę przedszkolaków pod opieką pani Agaty Skowron. Po wysłuchaniu książki „Uśmiech dla żabki” rozmawialiśmy o jej treści. »

Z okazji zbliżającego się Dnia Dinozaura bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków pod opieką pani Marleny Kałużnej. »

Z okazji Dnia Kota bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków pod opieką pani Katarzyny Mieloszyk. Po krótkim powitaniu dzieci wysłuchały bajki: „Cztery kotki” M. Strzałkowskiej. »

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem gier planszowych zakupionych z funduszu sołeckiego. Dobble, Gorący Ziemniak, Labirynt Harry Potter i Beczka Śmiechu to niektóre z gier, w których ćwiczyliśmy nie tylko refleks, ale także umiejętność logicznego myślenia. »

W czwartek przed feriami z okazji Dnia Australii bibliotekę w Witaszycach odwiedziła klasa I a, do której uczęszcza jeden chłopiec z Ukrainy o imieniu Nazar. Po wysłuchaniu książki pt. „Koala, który się trzymał” i rozmowie o jej treści uczniowie poznali wiele ciekawostek związanych z Australią. »

W tym roku dzięki wsparciu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiliśmy 2.013 książek »

Z okazji Dnia Pluszowego Misia przedszkolaki odwiedziły bibliotekę w Witaszycach. Z zaciekawieniem wysłuchały przygód Misia Koralika oraz świetnie poradziły sobie z rozpoznaniem znanych i mniej znanych misiów. »

W środowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach odbyło się spotkanie autorskie z regionalistką Jadwigą Podeszwą.
Członkowie i sympatycy Klubu Dyskusyjnego zapoznali się z twórczością autorki. Pani Jadwiga opowiedziała pokrótce o wszystkich swoich publikacjach.
»