26 lutego klasy szóste ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie otworzyły szlak Legendoczytaczy w Ciświcy, po raz pierwszy sprawdzając aplikację na tym terenie. Uczniowie współtworzyli zadania questu i w praktyce sprawdzili jego funkcjonalność oraz rzetelność. »

W poniedziałek 18 lutego do biblioteki przyszli uczniowie klasy I. Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, poznały "zalety" czytania. »

Korzystanie z komputera i Internetu może być formą rozrywki, może też pomagać w nauce. Ale jak wszędzie, trzeba korzystać z nich rozważnie. Na zajęciach w filii nr 1 "Pod Ratuszem" uczniowie kl. IV »

Za co kocham Jarocin? Na to pytanie dzieci z Przedszkola "Marcinek" w Jarocinie miały okazję odpowiedzieć na zajęciach w bibliotece "Pod Ratuszem". Prezentacja multimedialna i regionalne memory przypomniały nam najpiękniejsze miejsca w Jarocinie. Warto wybrać się na spacer! »

Na pierwszą lekcję biblioteczną do filii nr 3 wybrała się klasa Ia. Tematem naszego spotkania był "Plastusiowy pamiętnik" Marii Kownackiej, lektura w klasie pierwszej. »

Czy umówisz się z poznaną w internecie osobą? Czy plagiat też jest przemocą? Jak reagować na hejt i ośmieszające nas filmiki w Internecie? »

W ostatni dzień stycznia do biblioteki zawitali pierwszoklasiści, aby oficjalnie przystąpić do grona czytelników Biblioteki Jarocin. Na początek, dla oswojenia się z książkowym otoczeniem, uczestniczyli w zabawie integracyjnej, która znacznie rozluźniła naszych adeptów. »

Pierwszymi gośćmi w nowym roku w bibliotece w Cielczy byli uczniowie klasy III, którzy z niecierpliwością czekali na spotkanie z Landrynką, Precelkiem, Karmelkiem i Cukierkiem. »

Z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w bibliotece w Wilkowyi uczennice VII klasy z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni tworzyły książkę do teatrzyku kamishibai. »