We wtorek uczniowie klasy pierwszej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki. »

Bibliotekę w parku odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie. Tematyka zajęć nawiązywała do obchodzonego 18 października "Dnia Poczty Polskiej". »

Dziś moc atrakcji na rynku. Za oknem eko-festyn a w bibliotece „Pod Ratuszem” uczymy się o bezpieczeństwie podczas wakacji. »

"Misie" z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie poleciały z nami na wyspę magicznych kolorowanek. Ożywione postacie z obrazków wykonywały różne magiczne sztuczki dzięki aplikacji Quiver. »

Oto kolejna grupa dzieci z przedszkola "Promyczek", która chciała poznać Photona, tajemniczego gościa z odległej galaktyki, który po awarii wylądował w naszej bibliotece. Dzieci od razu poddały go testom. »

W piątkowe przedpołudnie do filii nr 3 przyszły dzieci z przedszkola "Promyczek". Okazało się, że na dzieci czekał list i tajemnicza paczka. »

Grupa "Pszczółek" z przedszkola w Mieszkowie odwiedziła bibliotekę, żeby zobaczyć jak wygląda praca bibliotekarza. Tym razem dzieci przyszły w towarzystwie kolegów z klasy Ib. »

Uczniowie z klasy szóstej i ósmej uczestniczyli w zajęciach dotyczących właściwych wyborów literackich. Młodzież poznała bestsellery ubiegłego roku i miejsca w Internecie, które warto odwiedzić, aby wybrać ciekawą dla siebie książkę. »

Pod takim tytułem odbyło się spotkanie z dziećmi z przedszkola "Promyczek", w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Podczas spotkania dzieci poznały historię Pankracego i Tataraka z opowieści pt. "Cuda z mleka". »

Dzień Niezapominajki, obchodzony 15 maja ma promować walory polskiej przyrody i dbanie o jej różnorodność biologiczną oraz ochronę. »