Z okazji Tygodnia z Internetem również w bibliotece "Pod Ratuszem" uczniowie kl. III a Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie doskonalili swoje umiejętności kodowania. »

W ostatnich dniach marca w filii bibliotecznej w Cielczy odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. Po bajkowym świecie oprowadziła dzieci Królowa Książka, wraz z dziewczynką która zastanawiała się kto mógł stworzyć tak wspaniałą, fantastyczną krainę. »

W czwartek, w ramach Tygodnia z Internetem, w filii w Golinie odbyły się dwa spotkania dla klasy III i uczniów spędzających czas na świetlicy. »

W ramach współpracy biblioteki ze szkołą uczniowie klasy I Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi mieli lekcję kodowania. »

W środę w ramach Tygodnia z Internetem odbyło się spotkanie dla klasy VIII b pt. "Podłącz się do biblioteki on-line". Uczniowie zapoznali się z katalogiem biblioteki i z mechanizmami wyszukiwania. Odkryli wszystkie możliwości konta czytelnika on-line. »

W tygodniu z Internetem dwie klasy drugie ze szkoły podstawowej w Cielczy odwiedziły bibliotekę, aby nauczyć się podstaw programowania. Uczniowie poznali darmowe aplikacje na tablety, które podczas prostej gry logicznej pozwalają zaplanować sposób przemieszczania się po planszy małego ludzika. »

W ramach Tygodnia z Internetem uczniowie klasy III a zostali zaproszeni do witaszyckiej biblioteki.
Na początek dzieci wysłuchały informacji o Internecie, co to jest selfie oraz jak poprawnie wykonać takie zdjęcie.
»

22 marca bibliotekę w parku odwiedziły "Kaczuszki" z Niepublicznego Przedszkola „ Jarzębinka”. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. »

Wiosnę w bibliotece przywitały dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki. »

Dzieci z klasy III umówiły się w Bibliotece w Golinie na wiosenne czytanie. »