Najmłodsi czytelnicy z Wilkowyi

Najmłodsi czytelnicy z WilkowyiWe wtorek uczniowie klasy pierwszej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki.

Ze względu na pandemię wirusa COVID-19 spotkanie odbyło się w sali szkolnej oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na początku dzieci wysłuchały książki pt. "Duży Wilk i Mały Wilk", wzruszającej opowieści o uczuciach, z których rodzi się przyjaźń. Później pierwszoklasiści dowiedzieli się jak należy dbać o książki i szanować je. Kolejnym etapem spotkania było ślubowanie i pasowanie. Wszyscy nowi czytelnicy podziękowali bibliotekarce pięknymi kwiatami. W drugiej części zajęć dzieci wykonały papierowe sowy, zakładki do książek. Na zakończenie uczniowie otrzymali słodki upominek.