Dzisiaj bibliotekę w Wilkowyi odwiedzili uczniowie klasy III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Wysłuchali oni legendy "Bohaterskie kozy z Wilkowyi", którą sami napisali i zilustrowali na warsztatach literackich pod opieką Marii Ratajczak ze Stowarzyszenia Zielona Grupa. »

Po cyklu spotkań z Reginą Gruchalską przyszedł czas na warsztaty związane z książką Joanny Jodełki "Jarocin. Gra spacerowa dla dzieci". »

W piątek 29 listopada do biblioteki w Wilkowyi zostali zaproszeni uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Odbyła się dla nich lekcja biblioteczna "Duchy Polskich Zamków". Podczas spotkania uczestnicy poznali kilka strasznych legend z naszego regionu. »

W dzień szkolnych obchodów Święta Niepodległości 23 – osobowa grupa najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Mieszkowie została pasowana na czytelnika. »

Z czym albo z kim kojarzy się rzygacz? Tę zagadkę i wiele innych dotyczących naszego miasta rozwiązała pani Regina Gruchalska podczas spotkań z dziećmi w jarocińskich bibliotekach w ramach akcji Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. »

Bibliotekę w parku odwiedzili uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie. Panie bibliotekarki wprowadziły pierwszaków w świat lektur, poprzez zabawę i aktywne czytanie zapoznali się z wierszami Juliana Tuwima "Abecadło" i "Lokomotywa" oraz wierszem Jana Brzechwy "Na straganie". »

25 października obchodziliśmy Dzień Kundelka. Z tej okazji w poniedziałkowe popołudnie bibliotekę w Witaszycach odwiedziły dzieci z miejscowego przedszkola. »

Bibliotekę w parku odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie. Pierwszaki zapoznały się z lekturą Marii Kownackiej "Plastusiowy pamiętnik", dzieci odgadywały przedmioty ukryte we worku, próbowały swoich sił w pisaniu piórem, zagrały w głuchy telefon i klasy. »

Kolejne spotkanie z dziećmi w ramach projektu "Bibliotekarze w akcji", tym razem z uczniami klasy II d, Zespołu Szkół nr 4 W Jarocinie. »