Z biblioteką jestem eko!

Z biblioteką jestem eko!Pod takim hasłem upłynęły zajęcia wakacyjne w bibliotece w Witaszycach. Pierwszego dnia dzieci zapoznały się z książką pt. „Uratuj Ziemię! Jak możemy pomóc Ziemi?”.

Następnie w grupach wypisywały własne przykłady, co możemy zrobić dla naszej planety. Podczas zajęć powstały jamnikowe przyborniki na biurko z rolek po papierze toaletowym. Dziewczyny wcieliły się również w projektantki mody i z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu stworzyły niepowtarzalne stroje dla bibliotecznego manekina. W ostatnim dniu nasi goście: pani Magda i pan Mariusz opowiedzieli o tym, jak prawidłowo segregować odpady i dlaczego jest to takie ważne. Następnie dzieci rysowały śmieci, których w ich domach powstaje najwięcej, po czym segregowały je, układając pod odpowiednimi pojemnikami.