Chwilowa zamiana klawiatury na gęsie pióro pozwoliła uczniom popracować nad charakterem pisma ręcznego. Pióra okazały się również wdzięcznym elementem zabaw ruchowych. »

Dzisiaj w bibliotece w Wilkowyi uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni mieli spotkanie z przedstawicielkami Zakładu Gospodarki Odpadami. »

Pod takim tytułem odbyło się spotkanie z dziećmi świetlicowymi, połączone z głośnym czytaniem. Podczas tych zajęć dzieci same mogły się przekonać czym jest czytanie wrażeniowe, jak czytać, żeby skupić na sobie uwagę słuchaczy i rozbudzić w nich ciekawość. »

Książeczka Joanny Jodełki, która trafi do każdego dziecka w Gminie Jarocin była okazją do spotkania w bibliotece w Golinie. »

"Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa" to książeczka autorstwa Joanny Jodełki, która odkrywa mało znane miejsca i legendy, a nawet szczegóły architektoniczne na rynku i w parku. Zachęca do szukania, zbierania punktów i rodzinnej zabawy.
Na jej podstawie w filii nr 3 odbyły się warsztaty, w których wzięła udział klasa III c.
»

Ostatnie zimy bywają coraz cieplejsze. Czy warto zatem dokarmiać ptaki? A jeśli tak, jak to robić, żeby ptakom pomóc a nie zaszkodzić? »

Uczniowie kl. I d, ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie uczestniczyli w zajęciach "Biblioteka pachnąca wrażeniami". Podczas zajęć zaproszono dzieci do wspólnej rymowanki integracyjnej, aktywnego czytania książki, ożywiając tekst gestem, ruchem, słowem i dźwiękiem. »

Klasa VI b została zaproszona do biblioteki aby poznać nową wersję lokalnej legendy „O ciotach z Cielczy”. Legendę napisały i własnoręcznie zilustrowały ich koleżanki z klasy VI i VIII podczas czerwcowych warsztatów reporterskich