Podczas tegorocznych ferii w bibliotece w Witaszycach przenieśliśmy się do zupełnie innej, bajkowej rzeczywistości – do Akademii Pana Kleksa. Wszystko zaczęło się od listu od profesora, w którym zachęcił uczennice do rozwiązywania przygotowanych zadań.»
W bibliotece w parku gościliśmy emerytów z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, koła nr 2 w Jarocinie. Nasi goście dowiedzieli się jak można dać drugie życie książce i własnoręcznie wykonali metodą book foldingu jeże ze starych książek.»
Przez cały dzień, w filii nr 3 dla wszystkich chętnych dzieci trwały warsztaty lukrowania i zdobienia pierniczków świątecznych. Było pysznie i kolorowo.»
Tego się nie spodziewaliśmy! Zainteresowanie lukrowaniem przerosło nasze oczekiwania. Już przed 10.00 ustawiały się cię chętni do dekorowania rogali, a potem właściwie nie było chwili przerwy!»
Od czwartku do soboty w naszej czytelni będą odbywać się warsztaty historyczno-hagiograficzne z pracownikami Biblioteki i jarocińskiego Muzeum. Ważnym elementem zajęć będzie szycie płaszcza świętego Marcina! Zapraszamy!»
Wspaniałe spotkanie o szacunku! Szacunku dla naszych braci mniejszych. Dorota Sumińska - zwierzolub jakich mało, lekarz weterynarii, autorka wielu książek, programów telewizyjnych i radiowych oraz internetowych poświęconych zwierzętom (zwłaszcza psom i kotom) była naszym gościem.»
Za nami ostatnie szkolenia w BLISKO i naszym projekcie BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Przez dwa ostatnie dni (poniedziałek i wtorek) bibliotekarze z naszymi partnerami (przedstawicielami stowarzyszeń, klubów społecznych i lokalnych liderów) poszerzali swoją wiedzę z diagnozy potrzeb i promocji wśród lokalnej społeczności. Było ciekawie, intensywnie oraz bardzo kreatywnie a to wszystko za sprawą prowadzącej Agaty Wittchen-Barełkowskiej. Dziękujemy za obecność i zaangażowanie! Do zobaczenia za rok!»
I finał "Kamienicy pełnej gwary" - spotkanie z Waldemarem Wierzbą. Nieźle se pogodaliśmy. Było o pyrach, gzice, sznece z glancem ale też przekłady epokowych dzieł literatury polskiej na wielkopolską gwarę.»
Tytki i warzechy królowały na zajęciach plastycznych poprzedzających spotkanie autorskie z Waldemarem Wierzbą. Uczestnicy podeszli do tematu bardzo kreatywnie. Powstały tytkowe duszki i warzechowe laleczki!»
W Kamienicy pełnej gwary właśnie zakończyły się warsztaty "Na dworze króla Pyry". Zajęcia dla klasy 5 okazały się wspaniałą podróżą w dawne czasy, do XIX wiecznego Poznania oraz do poznania historii pyry i jej znaczenia nie tylko w kuchni wielkopolskiej!»