Biblioteka

26 kwietnia bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie. Przedszkolaki wysłuchały bajki pt. "Kwoka co się zowie". Następnie wyklejały z kolorowego papieru kurkę i kurczaka. Na koniec zajęć dzieci otrzymały słodkości: rozpuszczalne gumy. »

Kamienicę Kultury odwiedzili dziś goście ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Jarocinie. Zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z historią każdego z pomieszczeń kamienicy oraz wykonali książkowe jeżyki. »

Wielkanocny Zajączek już niedługo w naszej bibliotece! Okazją do spotkania z dziećmi było więc przygotowanie świątecznych zakładek do książek w postaci zajączka. Dziękujemy wszystkim uczestniczkom: Weronice z Ukrainy, która była na spotkaniu z mamą i ciocią, Zosi i jej babci Ewie, Pauli, Oliwce, Inie, Nadii i Julce! »

Przygotowanie wielkanocnych palm było okazją do spotkania z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Zalesiu. Uczestniczki warsztatów z dużym zaangażowaniem tworzyły wielkanocne palmy, chętnie uczyły się tworzenia kwiatów z kolorowej bibuły metodą cukierkową. Panie zwiedziły również Kamienicę Kultury i Punkt Informacji Turystycznej. Dziękujemy za spotkanie! »

Na sobotnich warsztatach w bibliotece w parku można było wykonać stroiki wielkanocne, ptaszki ze styropianowych jajek, w oddziale dla dzieci zajączki z papierowych talerzyków oraz pokolorować świąteczne obrazki. »

Kolejne warsztaty za nami. Tym razem w Kamienicy Kultury po raz pierwszy gościły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Brzostowa. »

Koty uwielbiają kartonowe pudła, każdy właściciel kota pewnie nie raz się o tym przekonał, kiedy to jego kocur próbował „zwiedzić”, wcisnąć się do (nawet najmniejszego) pudełka po przesyłce, czy kupionych produktach. Podobno kartony idealnie odpowiadają kociej definicji bezpiecznej kryjówki. »

Święta Bożego Narodzenia już niedługo, dlatego w środę do biblioteki w Wilkowyi zostali zaproszeni uczniowie klasy V z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lisewie uczestniczyły w świątecznych warsztatach w Kamienicy Kultury. Do wykonania lampionów potrzebowały: niewielkiego słoiczka, soli, kleju, kolorowych wstążek, jarzębiny, zielonych gałązek oraz plastra drewna. »

Powrót na górę