Biblioteka

Tego się nie spodziewaliśmy! Zainteresowanie lukrowaniem przerosło nasze oczekiwania. Już przed 10.00 ustawiały się cię chętni do dekorowania rogali, a potem właściwie nie było chwili przerwy! »

Wspaniałe spotkanie o szacunku! Szacunku dla naszych braci mniejszych. Dorota Sumińska - zwierzolub jakich mało, lekarz weterynarii, autorka wielu książek, programów telewizyjnych i radiowych oraz internetowych poświęconych zwierzętom (zwłaszcza psom i kotom) była naszym gościem. »

Za nami ostatnie szkolenia w BLISKO i naszym projekcie BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Przez dwa ostatnie dni (poniedziałek i wtorek) bibliotekarze z naszymi partnerami (przedstawicielami stowarzyszeń, klubów społecznych i lokalnych liderów) poszerzali swoją wiedzę z diagnozy potrzeb i promocji wśród lokalnej społeczności. Było ciekawie, intensywnie oraz bardzo kreatywnie a to wszystko za sprawą prowadzącej Agaty Wittchen-Barełkowskiej. Dziękujemy za obecność i zaangażowanie! Do zobaczenia za rok! »

I finał "Kamienicy pełnej gwary" - spotkanie z Waldemarem Wierzbą. Nieźle se pogodaliśmy. Było o pyrach, gzice, sznece z glancem ale też przekłady epokowych dzieł literatury polskiej na wielkopolską gwarę. »

Tytki i warzechy królowały na zajęciach plastycznych poprzedzających spotkanie autorskie z Waldemarem Wierzbą. Uczestnicy podeszli do tematu bardzo kreatywnie. Powstały tytkowe duszki i warzechowe laleczki! »

W Kamienicy pełnej gwary właśnie zakończyły się warsztaty "Na dworze króla Pyry". Zajęcia dla klasy 5 okazały się wspaniałą podróżą w dawne czasy, do XIX wiecznego Poznania oraz do poznania historii pyry i jej znaczenia nie tylko w kuchni wielkopolskiej! »

Kamienicę Kultury odwiedziła młodzież z Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Cerekwicy Nowej. Było zwiedzanie biblioteki, zapoznanie z historią miejsca i w ramach akcji Kwiatoteka - Book folding, czyli wielokrotne składanie arkusza zadrukowanego papieru. Dzięki kreatywności naszych gości powstały piękne papierowe kwiaty. »

Na zajęcia do biblioteki w parku zaprosiliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jarocina. Tym razem nasi goście ozdabiali torby i plecaki, wykorzystując skrawki materiałów, z których powstały kolorowe koty jako naszywki ozdobne. »

Powrót na górę