Za nami warsztaty z "Ciocią Jadzią w PRL" i Elizą Piotrowską, w których udział brali uczniowie z kl. 4a, ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie. »

W Kamienicy Kultury dzieci - z małą pomocą dorosłych - mogły uszyć własnoręcznie kolorową torbę na zakupy lub książki dla swojej mamy! »

Sezon na tulipany już za nami. Na warsztatach zorganizowanych przez bibliotekę w parku miłośnicy tulipanów i szycia zrobili własny bukiet, który może być pięknym prezentem dla mamy i fajnym akcentem w domu, mieszkaniu przez cały rok. »

Koraliki do prasowania to wspaniały materiał do kreatywnej zabawy z dziećmi. Przez kilka dni w Filii nr 3 w Jarocinie bawiliśmy się w układanie pięknych, kolorowych mandali. Powstały nam przepiękne wzory. »

Z okazji Tygodnia Bibliotek gościliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jarocina. Nasi goście wykonali myszki z książek metodą book-foldingu, uzyskując trójwymiarową artystyczną kompozycję. "Biblioteka miejsce na czasie". »

Biblioteka w parku gościła panie z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów z Jarocina. Uczestniczki warsztatów z okazji „Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich” wykonały księgi techniką kolażu dekoracji przestrzennej, na której umieściły tekst oraz piękną przestrzenną kompozycje kwiatową. »

Na zajęcia do biblioteki w parku zostali zaproszeni podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Goli i Raszewach. Nasi goście ozdabiali torby według własnego pomysłu, dowiedzieli się co to jest kindloteka i jak działa płytka Makey Makey. Na zakończenie zajęć usłyszeli, jak potrafi grać nasz robot Dash. »

W ramach zajęć wielkanocnych odwiedziły nas dziś dwie grupy dzieci. Kl. III z Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie oraz kl. I Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Siedleminie. Były praktyczne i kolorowe kurczaczki oraz ozdobne koronkowe baranki. Czytaliśmy, oglądaliśmy książki i bawiliśmy się w klimacie świątecznym. »