Biblioteka

Szkoła podstawowa w Cielczy uczestniczy w programie eko rewolucja zgodnie z którą człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Dlatego uczniowie z kilku klas przy współpracy z biblioteką w Cielczy zdecydowali się uszyć ekologiczne woreczki. »

Biblioteka w Wilkowyi włączyła się w obchody Dnia Patrona Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni. Drugoklasiści uczcili pamięć Powstańców Wielkopolskich, wykonując na warsztatach plastycznych biało-czerwone rozetki. »

By zrobić taką gustowną i niepowtarzalną broszkę dla Babci w kształcie ważki wystarczyło odwiedzić filię nr 3. I prezent dla Babci gotowy. »

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym grudniowe spotkanie Klubu Seniorek minęło w świątecznej atmosferze. »

W gorącym okresie przedświątecznych przygotowań grupa pań wygospodarowała jednak trochę czasu na spotkanie w bibliotece w Cielczy. »

Warsztaty komputerowe Bądź mądry online i Młody fotograf cieszyły się dużym powodzeniem. Nic dziwnego. Dzieci miały okazję przetestować roboty LOFI, drukarkę 3D. Sprawdzono i uzupełniono też ich wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych pod względem ochrony prywatności. »

Sobotnie przedpołudnie rodzice z dziećmi spędzili w bibliotece w parku. Kreatywne układanie wzorów z koralików pyssla i robienie z nich prasowanek okazało się ciekawym zajęciem. »

Kolejne szkolenie dla bibliotekarzy tym razem z animatorką z grupy Good Books dotyczyło edukacji sensorycznej dzieci w wieku 2-5 lat »

We wtorkowe popołudnie w Golinie w Klubie Seniora "Sami Swoi" odbyły się warsztaty świąteczne dla seniorów. »

Powrót na górę