Muzycznie w bibliotece

Podczas zajęć muzykoterapeutycznych odbyło się terapeutyczne granie intuicyjne na instrumentach muzycznych, ćwiczenia z rytmiki, przypomnienie repertuaru piosenek z czasów młodości i rytmiczna stymulacja ruchowa. Prowadzący stworzył przyjaznego środowiska dla osób z niepełnosprawnościami. To była doskonała okazja do wzmocnienia samooceny i poczucia własnej wartości uczestników warsztatów. Każdy miał szansę przekazywać swoje pomysły i uczestniczyć w aktywnościach muzycznych, w zależności od swoich możliwości.
Uczestnicy słuchali różnych gatunków muzycznych, nawet jazzu. Dzięki panu Markowi, który grał na perkusji, powstał wyjątkowy zespół muzyczny.

Inicjatywa oddolna “Chodź z nami współtworzyć trzecie miejsce” realizowana w ramach projektu “Biblioteka na wyciągnięcie ręki” przez Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1 BLISKO - Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność.