Opowieści o tym jak szeregowy Wojtek „Miś’ razem z polskimi żołnierzami przemierzył szlak wojenny od Iraku, przez Włochy aż do Edynburga w Wielkiej Brytanii wysłuchali uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Cielczy. »

Lekcja biblioteczna z klasą V Szkoły Podstawowej w Cielczy dotyczyła historii pisma i książki. Jak powstawały pierwsze książki i z jakich materiałów opowiedziała uczniom bibliotekarka, a później uczniowie obejrzeli krótką prezentację. »

W ostatnich dniach kwietnia w filii bibliotecznej w Cielczy odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. Kandydatów na czytelników czekało też kilka zadań do wykonania: musieli rozpoznać wszystkie literki a przy tym dowiedzieli się, że rodzajów książek może być tyle ile liter w alfabecie. »

Dzień transportowca i drogowca był okazją, aby w przedszkolu w Cielczy i Radlinie przeczytać książeczkę o samochodziku Franku i jego przygodach w podróży. . »

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki klasa II ze Szkoły Podstawowej w Cielczy zrobiła własną małą książeczkę składając kartkę A4 – bez sklejania i zszywania. »

Filia w Cielczy udostępniła klasie drugiej Szkoły Podstawowej w Cielczy książki, które przeznaczone były na makulaturę, aby dzieci mogły dać im drugie życie i stworzyć z nich coś ciekawego. »

Ukraiński pięciolatek Artur mógł po raz pierwszy uczestniczyć w wiosennym czytaniu, które odbyło się w przedszkolu w Radlinie i Cielczy, oraz poznać malutką gąsienicę, która przez cały tydzień bardzo dużo jadła, a potem zasnęła w kokonie, z którego wyszła już jako piękny motyl. »

W ramach ogólnopolskiej akcji Serce dla Ukrainy nasze biblioteki również "udekorowały się" na niebiesko-żółto!
В рамках загальнонаціональної акції «Серце для України» наші бібліотеки також «оформили» у синьо-жовтих тонах!
»

W Dniu Kobiet postanowiłyśmy dać wyraz naszej solidarności z dzielnymi kobietami: matkami, siostrami, córkami Ukrainy, które w tym trudnym czasie wojny muszą dawać radę. »

Za kilka dni obchodzimy Dzień Dinozaura, więc na spotkaniu z przedszkolakami w Cielczy i Radlinie czytaliśmy opowiadanie „Niespodzianka dla Dino”. Książeczka w wersji 3D zachwyciła dzieci, bo jest z pięknymi rozkładanymi figurami dinozaurów. »