Mogą być dla całej rodziny, albo dobrze sprawdzające się do gry w 2 osoby. Takie które nie znudzą po dłuższym graniu, albo lekkie, szybkie które pozwalają graczom, rywalizować ze sobą. »

W najgorętszy dzień czerwca przypadł finał Bajkowego regału na nudę - projektu czytelniczego jarocińskiej biblioteki, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin. »

"Wiem, bo czytam" to tytuł całorocznego konkursu organizowanego w bibliotece w Cielczy. Prawidłowe odpowiedzi zliczane są przez cały rok szkolny, a uczniowie z największą ilością punktów otrzymują nagrody książkowe. »

Do tradycji filii bibliotecznej w Cielczy należy, że na początku czerwca klasa III zapraszana jest do biblioteki na konkurs "Jeden z dziesięciu". Zasady konkursu są takie same jak
w telewizyjnym teleturnieju dla dorosłych, ale obejmują zakres wiedzy dla klas trzecich.
»

Na warsztatach reporterskich z wykorzystaniem fotografii, zgromadziły się chętne uczestniczki w filii w Cielczy. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", a prowadziła je pani Urszula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »

Ponieważ w niedzielę uroczyście będziemy obchodzić Dzień Mamy to spotkania w przedszkolach w Cielczy i w Radlinie dotyczyły tego święta. »

Tegoroczny zlot czarownic odbywał się w ramach projektu "Bajkowy regał na nudę" i z udziałem specjalnego gościa – pisarki Anny Sójki, która napisała między innymi: "Szkołę czarownic" i "Wakacje czarownic". Podczas pierwszego zadania – autorka nagrodziła troje uczestników, którzy wymyślili najbardziej oryginalne zaklęcie, a później ćwiczyliśmy pamięć spisując rzeczy zapakowane w "czaro-plecaku". »