W filii w Cielczy z okazji akcji Cały powiat czyta dzieciom królował wiersz o Stefku, który niczego się nie bał. »

Jeszcze trochę lata zostało więc zapraszamy po świeżutki i pachnące książki zakupione z dotacji w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa. »

W trakcie „Podróży z wyobraźnią” dotarliśmy do przedszkolaków z oddziałów Niepublicznego Przedszkola „Tęcza” Radlinie. W głośnych czytaniach towarzyszyli nam bohaterowie książek Wojciecha Widłaka – pies Pypeć, kaczka Katastrofa, mucha Bzyk-Bzyk, oraz dziewczynka Marta i ufoludki. »

Seria „Czytam sobie”, to książeczki przyjazne dzieciom, ułatwiające naukę czytania, dostosowane poziomem do możliwości małego czytelnika. »

Kapelusz, Cukierek , drzewo i na dodatek Julek ? Co łączy te wyrazy miała okazję sprawdzić klasa III b Szkoły Podstawowej w Cielczy na lekcji w bibliotece. »

Czy mama może być czasami zmartwiona i smutna? W jakich sytuacjach jest uśmiechnięta i wesoła, a co może ją denerwować? »

Opowieści o tym jak szeregowy Wojtek „Miś’ razem z polskimi żołnierzami przemierzył szlak wojenny od Iraku, przez Włochy aż do Edynburga w Wielkiej Brytanii wysłuchali uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Cielczy. »